Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Ewakuacja w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej

W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzono działania ratowniczo-gaśnicze w ramach ćwiczeń "Kopernik 2022".

2022/12/cwiczenia-ratowniczo-gasnicze-w-liceum-ogolnoksztalcacym-fot-starostwo-powiatowe-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_6393359524de8 Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

W czwartek 8 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, które znajduje się na terenie Ostrowi Mazowieckiej zostały zorganizowane ćwiczenia ratownicze w celu oceny przygotowania służb, inspekcji i straży do działania w sytuacji zagrożenia życia. W ćwiczeniu wzięli udział oficerowie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej oraz uczniowie i pracownicy szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Dzięki ewakuacji obiektu sprawdzono organizację procesu ewakuacji i procedury postępowania w sytuacji zagrożenia pożarem.

Podczas ćwiczeń wszystko odbywało się zgodnie z ustalonym wcześniej scenariuszem. Zadanie polegało na przeprowadzeniu ewakuacji uczniów i pracowników szkoły oraz podjęciu działań ratowniczo-gaśniczych według założonych schematów.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.