Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


OSP w Grądach wzięła udział w ćwiczeniach ratowniczo-gaśniczych z Grupą Medyczną OSP Ładzyń i OSP Sokółka

Ochotnicza Straż Pożarna w Grądach miała okazję wziąć udział w ćwiczeniach z Grupą Medyczną OSP Ładzyń oraz OSP Sokółka. Podczas wydarzenia przeprowadzono symulowane zdarzenie drogowe.

2022/12/cwiczenia-ratowniczo-gasnicze-osp-grady-fot-ochotnicza-straz-pozarna-w-sokolce-jpg_63a2d39ea0814 Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Sokółce

W niedzielę 11 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna w Grądach, dzięki zaproszeniu OSP Sokółka, wzięła udział w ćwiczeniach ratowniczo-gaśniczych. Nad ćwiczeniami czuwała Grupa Medyczna OSP Ładzyń, która przypomniała strażakom techniki udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy niezbędnej podczas zdarzeń medycznych oraz akcji ratowniczo-gaśniczych. Ochotnicze Straże Pożarne miały okazję przećwiczyć również badanie urazowe, prowadzenie wywiadu ratowniczego, przyrządowe udrożnienie dróg oddechowych, czy też jak postępować z poszkodowanym urazowym.

Podczas spotkania zorganizowane zostało symulowane zdarzenie drogowe, gdzie strażacy mogli w praktyce sprawdzić, jak przyswoili wcześniej omówione techniki oraz poćwiczyć podstawy ratownictwa technicznego i metody wydobywania poszkodowanych z pojazdów.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.