Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Ostatni moment na zwiedzenie wystawy pn. "Giewont"

Mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości mają okazję podziwiać górskie pejzaże z Giewontem w roli głównej w interpretacjach polskich artystów malarzy XIX i XX wieku. 

2022/12/gorskie-pejzaze-z-giewontem-w-roli-glownej-juz-wkrotce-w-galerii-sztuki-jatki-fot-galeria-sztuki-jatki-w-ostrowi-mazowieckiej-png_638a7e05e4628 Fot. Galeria Sztuki Jatki

Do środy 1 lutego w Galerii Sztuki Jatki przy ul. Pocztowej 12 w Ostrowi Mazowieckiej będzie dostępna wystawa pn. "Giewont". To właśnie wtedy będzie miał miejsce finisaż wystawy! Warto odwiedzić ostrowską galerię sztuki i obejrzeć górskie pejzaże z Giewontem w roli głównej w interpretacjach polskich artystów malarzy XIX i XX wieku. Dzieła, które są zaprezentowane to oleje na płótnie, dykcie i tekturze, a także akwarele i pastele na papierze. Prace przypadną do gustu każdemu z widzów, ponieważ przedstawiają góry w różnych porach dnia i roku, jednak przeważać będą zimowe widoki. 

Wśród autorów są dobrze znani twórcy, jak również Ci którzy pozostali anonimowi. Znani artyści to m.in. Karol Biske, Zefiryn Alojzy Ćwikliński, Stanisław Dąbrowski, Stefan Filipkiewicz, Stanisław Gałek, Teodor Grott, Marceli Harasimowicz, Władysław Jarocki, Stanisław Kamocki, Emil Krcha, Michalina Krzyżanowska, Wiesław Ochman, Gustaw Pillati, Kazimierz Podsadecki, Henryk Sajdak, Władysław Serafin, Kazimierz Stabrowski, Henryk Szczygliński, Henryk Uziembło i Wojciech Weiss.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.