Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Zaręby Kościelne


Mieszkańcy Zrąb Kościelnych mogą cieszyć się nowymi, rozbudowanymi drogami!

Urząd Gminy Zaręby Kościelne pochwalił się swoim kolejnym sukcesem, a mianowicie ukończenie pierwszego etapu zadania pn. "Rozbudowa dróg gminnych w Zarębach Kościelnych i drogi gminnej w Chmielewie". Mieszkańcy Zrąb Kościelnych mogą się już cieszyć nowo wyremontowanymi drogami!

2023/01/rozbudowa-drog-gminnych-w-zarebach-koscielnych-w-chmielewie-fot-urzad-gminy-zareby-koscielne-jpg_63d3c7927b18f Fot. Urząd Gminy Zaręby Kościelne

Gmina Zaręby Kościelne ukończyła w 2022 roku I etap zadania pn. "Rozbudowa dróg gminnych w Zarębach Kościelnych i drogi gminnej w Chmielewie", które jest realizowane w ramach projektu Polski Ład. Zadanie polegało na rozbudowie dróg gminnych - 3 krótkich odcinków łączących ul. Kowalską z ul. Czyżewską. Dzięki realizacji zadania drogi zyskały nową i szerszą nawierzchnię asfaltową o szerokości 6 m. Dodatkowo zostały wybudowane nowe chodniki skomunikowane z chodnikami na ul. Kowalskiej, ścieżki rowerowe oraz zatoczka autobusowa na jednej z uliczek. Wszystko udało się przy pomocy Firmy Transportowej Tadeusz Sienicki, która podjęła się realizacji.

I etap budowy wyniósł 1 mln 510 tys. złotych, natomiast II etap będzie realizowany w tym roku i dotyczy on rozbudowy drogi gminnej w Chmielewie. Całość inwestycji wraz z pierwszym i drugim etapem wyniesie 4 mln 494 tys. 234 złotych, z czego 95 proc. środków w kwocie 4 mln 269 tys. 522.30 złotych pochodzi z dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład. Suma 224 tys. 711.70 złotych to środki własne gminy Zaręby Kościelne.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.