Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Zaręby Kościelne


Uroczyste otwarcie drogi powiatowej na odcinku Zaręby Kościelne - Nienałty-Szymany (zdjęcia)

W miejscowości Zaręby Kościelne odbyło się uroczyste oddanie drogi powiatowej do użytku na odcinku Zaręby Kościelne - Nienałty-Szymany. Na wydarzenie przybyło wielu gości, w tym mieszkańcy gminy.

2023/01/uroczyste-otwarcie-drogi-powiatowej-na-odcinku-zareby-koscielne-nienalty-szymany-fot-ostrowmaz24-jpg_63d8e3b56c6e1

W poniedziałek 30 stycznia o godz. 12.00 w miejscowości Zaręby Kościelne oficjalnie oddano do użytkowania odcinek drogi powiatowej na odcinku Zaręby Kościelne - Nienałty-Szymany. Remont drogi odbył się dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z państwowych funduszy celowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat ostrowski otrzymał ponad 10 mln złotych na modernizację tego odcinka. Całość inwestycji wyniosła prawie 16 mln złotych, z czego 2 mln 600 tys. pochodzi z budżetu gminy Zaręby Kościelne.

Wykonawcami, którzy podjęli się zadania byli: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych "Trakt" Sp. z o.o., "Domost" Sp. z o.o. z Małkini Górnej oraz Firma Transportowo-Usługowa Mirosław Przesmycki z Małkini Górnej. Uroczystość rozpoczął ksiądz Andrzej Dmochowski, który odmówił modlitwę o bezpieczeństwo kierowców. Następnym punktem było oficjalne przecięcie wstęgi, które symbolicznie otworzyło drogę.

Prace polegały na wykonaniu nawierzchni jezdni oraz zjazdów na drogi wewnętrzne z betonu asfaltowego, zjazdów z betonowej kostki brukowej oraz pobocza z kruszywa niezwiązanego. Przez teren zabudowany wykonano ścieżkę rowerową, natomiast na dalszym odcinku ścieżkę pieszo-rowerową oraz chodnik bitumiczny. W Zarębach Kościelnych powstało skrzyżowanie typu rondo, a w miejscowości Nienałty-Szymany wykonano nowoczesny most ze ścieżką rowerową.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: Uroczyste otwarcie drogi powiatowej na odcinku Zaręby Kościelne - Nienałty-Szymany (zdjęcia)

1/16
2/16
3/16
4/16
5/16
6/16
7/16
8/16
9/16
10/16
11/16
12/16

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.