Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Publiczna szkoła podstawowa zostanie zlikwidowana! (zdjęcia)

Podczas XL Sesji Rady Gminy Ostrów Mazowiecka radni podjęli uchwałę o likwidacji publicznej szkoły podstawowej, znajdującej się na terenie naszej gminy. Która szkoła zostanie zlikwidowana?

2023/02/publiczna-szkola-podstawowa-zostanie-zlikwidowana-fot-ostrowmaz24-jpg_63dbad2f000df

W piątek 27 stycznia o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ostrów Mazowiecka odbyła się XL Sesja Rady Gminy. Podczas jej trwania jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały w sprawie likwidacji jednej ze szkół z terenu gminy. Szkoła, która ma zostać zlikwidowana znajduje się w Pałapusie i posiada dodatkowo oddział przedszkolny. Jej likwidacja nastąpi 31 sierpnia 2023 roku. Na sesji zostaliśmy poinformowani, że do rady gminy wpłynęło postanowienie Mazowieckiego Kuratora Oświaty wyrażające pozytywną opinię w sprawie zamiaru likwidacji publicznej szkoły podstawowej.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Mazowieckiego Kuratora Oświaty uchwała została podjęta, wszyscy radni również byli zgodni co do tej decyzji. Uczniom, którzy uczęszczali do szkoły w Pałapusie zapewnia się od 1 września 2023 roku kontynuację nauki w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Lubiejewie. Natomiast dzieci, które uczęszczały do oddziału przedszkolnego mogą również liczyć na wychowanie przedszkolne w oddziałach przedszkolnych przy szkole w Starym Lubiejewie.

- Proszę Państwa, jedynym powodem związanym z likwidacją tej szkoły jest liczba dzieci w Szkole Podstawowej w Pałapusie. Liczba ta jest bardzo mała. W klasach 0-3, bo taki jest poziom organizacyjny tej szkoły, uczęszcza siedmioro dzieci z obwodu szkolnego. W klasie 1 dwoje, w klasie drugiej dwoje, w klasie trzeciej nie ma żadnego ucznia. [...] Także powtórzę jeszcze raz, jedynym powodem, który zdecydował o tym, że wystąpiliśmy z takim wnioskiem jest to, że jest bardzo mało dzieci - mówił wójt gminy Ostrów Mazowiecka, Waldemar Brzostek.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Publiczna szkoła podstawowa zostanie zlikwidowana! (zdjęcia)

1/22
2/22
3/22
4/22
5/22
6/22
7/22
8/22
9/22
10/22
11/22
12/22

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.