Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Już w sobotę impreza ostatkowa w Starej Elektrowni!

Już w sobotę w Kurpiowska Potańcówka Ostatkowa. W programie znalazły się m.in. warsztaty taneczne i występy kapel ludowych!

2023/01/potancowka-kurpiowska-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-miejski-dom-kultury-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_63d25e57b46eb Fot. Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej

W sobotę 18 lutego o godz. 19.00 w Starej Elektrowni przy ul. 11 Listopada 7 w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się Kurpiowska Potańcówka Ostatkowa organizowana przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, która zaplanowana jest do godz. 23.00. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców naszego miasta, a także okolicznych miejscowości. Świetną informacją jest to, że wstęp jest całkowicie darmowy!

Na imprezie pojawią się kapele ludowe z Kurpi Puszczy Zielonej i Puszczy Białej, a mianowicie zespół "Kurpianka" z Kadzidła oraz kapela "Miód na serce". Dodatkowo przygotowane zostaną warsztaty taneczne obejmujące naukę tańców kurpiowskich dla osób, które chcą nauczyć się nowych kroków, podszlifować swój taniec lub po prostu świetnie się bawić.

Program wydarzenia:

19.00 - 21.00 - warsztaty taneczne, które będą obejmować naukę tańców kurpiowskich m. in. oberka, polkę galopkę, polkę, walczyka, olendra, fafura, powolniaka,

21.00 - 23.00 - potańcówka.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.