Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Ostrowianie wspólnie bawili się podczas Kurpiowskiej Potańcówki Ostatkowej (zdjęcia)

Mieszkańcy naszego miasta i powiatu spotkali się w Starej Elektrowni, aby wspólnie spędzić czas podczas Kurpiowskiej Potańcówki Ostatkowej. W budynku słychać było ludową muzykę i gwar, a w powietrzu unosiły się zapachy pysznego jedzenia.

2023/02/ostrowianie-wspolnie-bawili-sie-podczas-kurpiowskiej-potancowki-ostatkowej-fot-ostrowmaz24-jpg_63f33b05293a6

W sobotę 18 lutego o godz. 19.00 w Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczęła się Kurpiowska Potańcówka Ostatkowa. Salę wypełnili mieszkańcy naszego miasta, a także powiatu ostrowskiego. Na scenie pojawiła się kapela ludowa z Kurpi Puszczy Zielonej i Puszczy Białej, a mianowicie zespół "Kurpianka" z Kadzidła oraz kapela "Miód na serce". Podczas tego wieczoru wystąpił również nasz regionalny zespół - Zespół Pieśni i Tańca BezWianka. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z regionalną kulturą. Dodatkowo przygotowane zostały warsztaty taneczne obejmujące naukę tańców kurpiowskich dla osób, które chciały nauczyć się nowych kroków, podszlifować swój taniec lub po prostu świetnie się bawić. Warsztaty obejmowały naukę tańców kurpiowskich m.in. oberka, polkę galopkę, polkę, walczyka, olendra, fafura, powolniaka.

Po warsztatach tanecznych rozpoczęła się potańcówka. Podczas Kurpiowskiej Potańcówki Ostatkowej mogliśmy zaobserwować, jak każdy z uczestników chętnie dołącza do tańca. Gdy wszyscy ruszyli na parkiet miejsca siedzące były wolne a na sali brakowało przestrzeni do tańca. Dodatkowo Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Żebry-Laskowiec przygotowało posiłki oraz napoje, aby goście mogli nabrać sił do dalszej zabawy.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Ostrowianie wspólnie bawili się podczas Kurpiowskiej Potańcówki Ostatkowej (zdjęcia)

1/55
2/55
3/55
4/55
5/55
6/55
7/55
8/55
9/55
10/55
11/55
12/55

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.