Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Ostrowianie wspólnie bawili się podczas Kurpiowskiej Potańcówki Ostatkowej (zdjęcia)

Mieszkańcy naszego miasta i powiatu spotkali się w Starej Elektrowni, aby wspólnie spędzić czas podczas Kurpiowskiej Potańcówki Ostatkowej. W budynku słychać było ludową muzykę i gwar, a w powietrzu unosiły się zapachy pysznego jedzenia.

2023/02/ostrowianie-wspolnie-bawili-sie-podczas-kurpiowskiej-potancowki-ostatkowej-fot-ostrowmaz24-jpg_63f33b05293a6

W sobotę 18 lutego o godz. 19.00 w Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczęła się Kurpiowska Potańcówka Ostatkowa. Salę wypełnili mieszkańcy naszego miasta, a także powiatu ostrowskiego. Na scenie pojawiła się kapela ludowa z Kurpi Puszczy Zielonej i Puszczy Białej, a mianowicie zespół "Kurpianka" z Kadzidła oraz kapela "Miód na serce". Podczas tego wieczoru wystąpił również nasz regionalny zespół - Zespół Pieśni i Tańca BezWianka. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z regionalną kulturą. Dodatkowo przygotowane zostały warsztaty taneczne obejmujące naukę tańców kurpiowskich dla osób, które chciały nauczyć się nowych kroków, podszlifować swój taniec lub po prostu świetnie się bawić. Warsztaty obejmowały naukę tańców kurpiowskich m.in. oberka, polkę galopkę, polkę, walczyka, olendra, fafura, powolniaka.

Po warsztatach tanecznych rozpoczęła się potańcówka. Podczas Kurpiowskiej Potańcówki Ostatkowej mogliśmy zaobserwować, jak każdy z uczestników chętnie dołącza do tańca. Gdy wszyscy ruszyli na parkiet miejsca siedzące były wolne a na sali brakowało przestrzeni do tańca. Dodatkowo Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Żebry-Laskowiec przygotowało posiłki oraz napoje, aby goście mogli nabrać sił do dalszej zabawy.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: Ostrowianie wspólnie bawili się podczas Kurpiowskiej Potańcówki Ostatkowej (zdjęcia)

1/55
2/55
3/55
4/55
5/55
6/55
7/55
8/55
9/55
10/55
11/55
12/55

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.