Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Gmina Ostrów Mazowiecka otrzymała środki na realizację programu pt. "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej"

Gmina Ostrów Mazowiecka pozyskała środki na realizację programu pt. "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej". Dzięki przedsięwzięciu osoby niepełnosprawne będą miały zapewnione usługi asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

2022/11/niepelnosprawny-jpg_63807ac9de436 Fot. Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka

W środę 22 lutego odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy gminą Ostrów Mazowiecka a Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem. Umowa dotyczyła wysokości i trybu przekazywania środków z Funduszu Solidarnościowego na realizację programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej  "Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej" - edycja 2023. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim zapewnienie osobom niepełnosprawnym usług asystencji osobistej, która będzie ogólnodostępnym wsparciem podczas wykonywania codziennych czynności oraz funkcjonowania w życiu społecznym.

Program będzie realizowany do 31 grudnia 2023 roku i w trakcie jego trwania 15 asystentów zrealizuje 4 tys. 725 godzin usług asystenckich. Przedsięwzięcie zostanie w całości pokryte przez środki z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, które wynoszą 230 tys. 690.32 złotych.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.