Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Ostrowianie poznali historię swoich nazwisk podczas warsztatów genealogicznych "Skąd nasz ród?" (zdjęcia)

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z dr Małgorzatą Frąckiewicz, która przedstawiła informację na temat genealogii. Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję stworzyć własne drzewo genealogiczne.

2023/02/ostrowianie-poznali-historie-swoich-nazwisk-podczas-warsztatow-genealogicznych-skad-nasz-rod-fot-ostrowmaz24-jpg_63f8b4360c577

W czwartek 23 lutego o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się warsztaty i konsultacje genealogiczne pt. "Skąd nasz ród?". Spotkanie poprowadziła dr Małgorzata Frąckiewicz - adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Podczas wydarzenia dr Małgorzata Frąckiewicz przedstawiła gościom historię nazwisk z terenu Ostrowi Mazowieckiej, wyjaśniła co może wynikać z danego nazwiska, a także jak powstało i skąd pochodzą.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję stworzyć swoje własne drzewo genealogiczne. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny więc na warsztatach obecni byli młodsi mieszkańcy miasta, jak również i Ci nieco starsi. Na pewno był to wyjątkowo spędzony czas, a uczestnicy mieli idealną okazję, aby dowiedzieć się coś więcej na temat pochodzenia swoich nazwisk.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: Ostrowianie poznali historię swoich nazwisk podczas warsztatów genealogicznych "Skąd nasz ród?" (zdjęcia)

1/52
2/52
3/52
4/52
5/52
6/52
7/52
8/52
9/52
10/52
11/52
12/52

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.