Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzyka


Uczniowie zaprezentują swoje talenty podczas Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej!

MDK w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza do wzięcia udziału w XVI edycji Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej "MikroFilm", który w tym roku odbędzie się 27 marca.

2023/02/uczniowie-zaprezentuja-swoje-talenty-podczas-festiwalu-piosenki-filmowj-fot-miejski-dom-kultury-w-ostrowi-mazowieckiej-png_63fc92cdcd2a2 Fot. Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej

"MikroFilm" to festiwal, który od początku istnienia z jednej strony zachęca dzieci i młodzież do rozwijania swoich umiejętności wokalnych a opiekunów do pracy z młodzieżą. Jednak z drugiej strony wydarzenie promuje polską kinematografię przez promowanie wśród uczestników, jak i publiczności najciekawszych osiągnięć artystów, którzy nadali formie twórczości filmowej, jaką jest piosenka filmowa, autorski wymiar i stworzyli utwory, które do dziś oczarowują walorami artystycznymi. Poprzez poszukiwanie repertuaru dzieci i młodzież odkrywają filmy uznane w historii polskiej kinematografii. W tym roku XVI edycja Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej "MikroFilm" odbędzie się w poniedziałek 27 marca o godz. 11.00 w Kinie Ostrovia przy ul. 11 Listopada 5 w Ostrowi Mazowieckiej.

Udział w dwuetapowych przesłuchaniach może wziąć każda osoba w wieku szkolnym. Warunkiem jest wypełnienie formularza online: https://mdkostrowmaz.pl/, nagrania swojego wykonania i udostępnienie go w serwisie YouTube, a także przesłanie podkładu do wykonywanej piosenki na adres: mikrofilm@mdkostrowmaz.pl.

Przy wyborze repertuaru należy zwrócić uwagę, czy piosenka na pewno pochodzi z polskiego filmu i ma polskich autorów, aby nie doszło do dyskwalifikacji.

W tym roku festiwal odbędzie się jednego dnia. Po zakończeniu przesłuchań konkursowych oraz po krótkiej przerwie rozpocznie się Koncert Galowy. W pierwszej części wysłuchamy koncertu jurorów, a następnie będzie miało miejsce ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz występy laureatów. Koncert galowy odbędzie się tego samego dnia, w poniedziałek 27 marca o godz. 17.00.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.