Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu? Sprawdź program "Czyste Powietrze"

Wraz z nadejściem kolejnego okresu grzewczego, wielu właścicieli domów jednorodzinnych zaczyna się zastanawiać, jak zmniejszyć koszty ogrzewania, utrzymując przy tym komfort cieplny. Szukając rozwiązania problemu, warto zwrócić uwagę na program "Czyste Powietrze".

2023/03/dom-jednorodzinny-jpg_641c45f869fc4 Zdjęcie ilustracyjne

Program ten oferuje nie tylko wsparcie finansowe przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ale również inwestycję, którą można sfinansować z programu, co przynosi znaczne zmniejszenie zużycia energii i niższe rachunki za ogrzewanie. Dzięki programowi można uzyskać dofinansowanie na docieplenie ścian, dachu, wymianę okien i drzwi, zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła oraz wymianę starego pieca na nowe, efektywne źródło ciepła.

Program "Czyste Powietrze" to nie tylko wsparcie finansowe, ale również możliwość otrzymania cennej wiedzy. Przed przystąpieniem do programu warto wykonać audyt energetyczny, który pokazuje, co w domu należy docieplić, zainstalować i wymienić w ramach termomodernizacji, aby była ona kompleksowa. Dzięki temu można uzyskać najwyższą dotację, a następnie płacić niższe rachunki.

Jest to szansa nie tylko na zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale również na poprawę warunków życia i zdrowia rodziny. Każdy, kto ma roczny dochód nieprzekraczający 135 tys. zł, może przystąpić do programu. Aby dowiedzieć się więcej o programie, warto odwiedzić stronę czystepowietrze.gov.pl lub skontaktować się z urzędem gminy, gdzie działa punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste Powietrze".

Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste Powietrze" działa w godzinach od 7.30 do 15.30 i jest doskonałym źródłem informacji dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o programie i skorzystać z jego dofinansowania. Punkt konsultacyjno-informacyjny można odwiedzić osobiście lub skontaktować się z nim telefonicznie.

Osoby, które chcą skorzystać z pomocy punktu, mogą się tam udać pod adresem: ul. gen. Władysława Sikorskiego 5 w Ostrowi Mazowieckiej. Pracownicy punktu chętnie pomogą w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące programu Czyste Powietrze.

Dodatkowo, osoby zainteresowane programem mogą skorzystać z usług doradcy energetycznego, który pomoże im w przygotowaniu kompleksowej termomodernizacji, dzięki czemu będą mogły uzyskać najwyższe dofinansowanie. Doradca energetyczny może też udzielić porad dotyczących ogrzewania domu, doboru źródła energii czy sposobów oszczędzania energii.

Warto skorzystać z pomocy punktu konsultacyjno-informacyjnego, aby poznać szczegóły programu "Czyste Powietrze" oraz dowiedzieć się, jakie korzyści może przynieść termomodernizacja domu. Dzięki wsparciu finansowemu oferowanemu przez program można zwiększyć komfort życia w domu, jednocześnie zmniejszając koszty ogrzewania i dbając o środowisko naturalne.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Wasze opinie

http://gratoman.pl   19:02, 23.03.2023

Myślę, że wiele osób skorzysta

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.