Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Książka


Rozwiń pasję do czytania dzięki VI edycji konkursu "Czytanie jest modne" w Ostrowi Mazowieckiej

Miejska Biblioteka Publiczna pragnie zaprosić młodzież oraz osoby dorosłe do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji pn. "Czytanie jest modne". W tym roku uczestnicy zajmą się tekstami Aleksandra Fredry.

2023/04/konkurs-pn-czytanie-jest-modne-fot-miejska-biblioteka-publiczna-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_6429a478853fc Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na VI edycję akcji "Czytanie jest modne", skierowaną do młodzieży szkół podstawowych klas VI-VIII, szkół średnich oraz dorosłych. W tym roku tematem przewodnim będą teksty Aleksandra Fredry, jednego z najwybitniejszych polskich dramaturgów. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie i poszerzenie wiedzy o twórczości Aleksandra Fredry, umożliwienie publicznej prezentacji utalentowanym mieszkańcom powiatu ostrowskiego, uczczenie Roku Aleksandra Fredry oraz wyróżnienie najciekawszych prezentacji i promocja laureatów.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do wybrania fragmentu tekstu Aleksandra Fredry, którego interpretacja zajmie maksymalnie trzy minuty. W konkursie nie jest wymagane pamięciowe opanowanie tekstu, lecz jego głośne przeczytanie podczas przeglądu. Każdy uczestnik przynosi wybrany tekst, który wcześniej należy załączyć do karty zgłoszeniowej.

Po przeprowadzonych eliminacjach szkoła może zgłosić maksymalnie trzy osoby, z czego dopuszczalne są duety oraz charakteryzacje z epoki. Ocena prac będzie się odbywać w oparciu o wybór zamkniętej całości narracyjnej, umiejętność przeczytania jej ze zrozumieniem oraz umiejętność artystycznej interpretacji tekstu.

Termin zgłoszeń upływa 14 kwietnia, natomiast prezentacje uczestników odbędą się 18 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 9 maja podczas trwającego Tygodnia Bibliotek.

Karta zgłoszeniowa jest dostępna na stronie: https://www.facebook.com/474074604764637/posts/608508944654535 Można ją dostarczyć osobiście do MBP, pocztą na adres 11 Listopada 8, 07-300 Ostrów Mazowiecka lub mailowo na adres: sekretariat@mbpostrowmaz.pl.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.