Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


"Jasne Koszule" na Jarmarku - spotkanie z Markiem Czarniawskim w Ostrowi Mazowieckiej

W Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej odbędzie się spotkanie z autorem książki "Jasne Koszule" na Jarmarku - Markiem Czarniawskim. Spotkanie to doskonała okazja, aby poznać kulisy powstawania książki autora, a także dyskutować na temat omawianej tematyki.

2023/04/spotkanie-z-markiem-czarniawskim-fot-muzeum-kresow-i-ziemi-ostrowskiej-jpg_6436732616d11 Fot. Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej

W piątek 21 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, które znajduje się przy ul. Lubiejewskiej 158 w Ostrowi Mazowieckiej, odbędzie się spotkanie z autorem książki pt. "Jasne Koszule" na Jarmarku - Markiem Czarniawskim. To wydarzenie, które z pewnością zainteresuje miłośników historii, zwłaszcza tych, którzy interesują się historią Stronnictwa Narodowego. Marek Czarniawski jest autorem licznych publikacji książkowych, w tym między innymi "Podlaskie Bataliony Śmierci 1939-1941". Jego najnowsza książka "Jasne Koszule" na Jarmarku to monografia poświęcona działalności Stronnictwa Narodowego w województwie białostockim w okresie międzywojennym.

Głównym tematem książki są próby wzmocnienia polskiego handlu i rzemiosła podejmowane przez działaczy Stronnictwa na omawianym obszarze. Spotkanie z autorem książki to doskonała okazja, aby posłuchać o procesie powstawania publikacji, a także poznać kulisy pracy naukowej. To także możliwość zadawania pytań i dyskusji na temat omawianej tematyki.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.