Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Młode talenty literackie - czytelnicy z Ostrowi Mazowieckiej gotowi na przegląd interpretacji tekstów

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej organizuje VI edycję akcji "Czytanie jest modne" z tematem przewodnim tekstów Aleksandra Fredry. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa i wyróżnienie talentów literackich mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej.

2023/04/konkurs-pn-czytanie-jest-modne-fot-miejska-biblioteka-publiczna-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_6429a478853fc Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na VI edycję akcji "Czytanie jest modne", która skierowana jest do młodzieży szkół podstawowych klas VI-VIII, szkół średnich oraz dorosłych. W tym roku tematem przewodnim będą teksty Aleksandra Fredry, jednego z najwybitniejszych polskich dramaturgów. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie i poszerzenie wiedzy o twórczości Aleksandra Fredry, umożliwienie publicznej prezentacji utalentowanym mieszkańcom powiatu ostrowskiego, uczczenie Roku Aleksandra Fredry oraz wyróżnienie najciekawszych prezentacji i promocja laureatów.

Akcja "Czytanie jest modne" to doskonała inicjatywa, która ma na celu promowanie czytelnictwa i zainteresowania literaturą wśród mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej. Przegląd tekstów Aleksandra Fredry to doskonała okazja do zapoznania się z dorobkiem jednego z najwybitniejszych polskich dramaturgów i poznania jego niezwykłego talentu.

Akcja skierowana jest do młodzieży szkół podstawowych klas VI-VIII, szkół średnich oraz dorosłych. Każdy uczestnik ma za zadanie wybrać fragment tekstu Aleksandra Fredry, którego interpretacja zajmie maksymalnie trzy minuty. W konkursie nie jest wymagane pamięciowe opanowanie tekstu, lecz jego głośne przeczytanie podczas przeglądu. Po przeprowadzonych eliminacjach szkoła może zgłosić maksymalnie trzy osoby, z czego dopuszczalne są duety oraz charakteryzacje z epoki.

Ocena prac będzie się odbywać w oparciu o wybór zamkniętej całości narracyjnej, umiejętność przeczytania jej ze zrozumieniem oraz umiejętność artystycznej interpretacji tekstu. Prezentacje uczestników odbędą się we wtorek 18 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej.

Warto zaznaczyć, że akcja ma na celu nie tylko popularyzację czytelnictwa i twórczości Aleksandra Fredry, ale również wyróżnienie najciekawszych prezentacji i promocję laureatów. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 9 maja podczas trwającego Tygodnia Bibliotek.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.