Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Wykwalifikowani asystenci dla osób z niepełnosprawnościami - nowy program w gminie Ostrów Mazowiecka!

Wójt gminy Ostrów Mazowiecka podpisał umowę z Polskim Czerwonym Krzyżem na wykonanie zadania opierającego się na pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Program będzie realizowany przez 15 wykwalifikowanych asystentów.

2023/02/niepelnosprawnosc-jpg_63f887a6122f5 Zdjęcie ilustracyjne

W piątek 14 kwietnia wójt gminy Ostrów Mazowiecka podpisał umowę z Polskim Czerwonym Krzyżem na realizację zadania pn. "Świadczenie usług asystenckich na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka w 2023 roku - Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2023”. Program ten ma na celu wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Zadanie będzie realizowane do 31 grudnia 2023 roku, w trakcie którego zrealizowanych zostanie 4 tys. 725 godzin usług asystenckich przez 15 wykwalifikowanych asystentów. Całkowita wartość programu wynosi 230 tys. 690.32 złotych, a jego realizację w całości pokrywają środki z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Asystenci będą oferować wsparcie i pomoc w wielu codziennych czynnościach. Dodatkowo będą wprowadzać osoby z niepełnosprawnościami do społeczności lokalnej i pomagać w integracji społecznej.

Realizacja programu jest ważnym krokiem w kierunku zapewnienia lepszej jakości życia dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki wprowadzeniu usług asystenckich osoby z niepełnosprawnościami będą miały możliwość pełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym oraz większej niezależności.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.