Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Zdrowie


Warsztaty Caritas w Andrzejewie. Praktyczne wskazówki dla zdrowego stylu życia

Warsztaty zorganizowane przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej z pewnością przyczyniły się do podniesienia świadomości uczestników na temat zdrowego stylu życia, mądrego gospodarowania budżet oraz odpowiedzialnego podejścia do żywności. 

2023/04/warsztaty-caritas-w-andrzejewie-praktyczne-wskazowki-dla-zdrowego-stylu-zycia-fot-urzad-gminy-w-andrzejewie-jpg_643d3f35e54c2 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W dniu 13 kwietnia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrzejewie odbyły się warsztaty zorganizowane przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Działanie to było realizowane z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2022. Warsztaty były skierowane dla rodzin z dziećmi oraz seniorów i składały się z trzech etapów. Pierwszy etap warsztatów nosił nazwę "Harmonia w diecie" i poświęcony był tematowi wpływu hormonów na samopoczucie. Uczestnicy dowiedzieli się również, jakie produkty spożywcze warto wybierać, aby odpowiednio zatroszczyć się o swoje zdrowie. Ważnym aspektem tego etapu była dyskusja na temat burzy hormonów.

Drugi etap warsztatów, pod nazwą "Harmonia w kuchni", składał się z quizu kulinarnego oraz wspólnego posiłku. Trzeci etap warsztatów, "Harmonia w portfelu", skupiał się na sposobach mądrego robienia zakupów oraz na zasadach niemarnowania żywności. Uczestnicy mieli okazję poznać praktyczne wskazówki, które pomogą im zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie zatroszczyć się o środowisko.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli do dyspozycji atrakcyjne materiały szkoleniowe oraz angażujące zabawy ruchowe, w które zaangażowali się ludzie w każdej grupie wiekowej. Uczestnicy bardzo chętnie brali udział w każdym etapie szkolenia, a atmosfera była bardzo miła i przyjazna.

W spotkaniu uczestniczyła wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera, sekretarz gminy Andrzejewo Robert Rosiak oraz kierownik GOPS w Andrzejewie Bożena Zalewska wraz z pracownikami. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie certyfikatów uczestnictwa w szkoleniu każdej osobie dorosłej oraz wręczenie prezentów dzieciom od organizatorów spotkania.

Dzięki takim inicjatywom społeczność może zyskać wartościowe i praktyczne wskazówki, które pomogą jej w codziennym życiu i będą korzystne dla zdrowia oraz środowiska.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.