Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Zdrowie


Bezpłatne badania mammograficzne w Ostrowi Mazowieckiej

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

2021/10/wstazka-rozowa-lekarz-mammografia-fot-freepik-jpg_61655fbd617aa Zdjęcie ilustracyjne

Badania te można wykonać w dowolnej lokalizacji bez konieczności skierowania lekarskiego i niezależnie od miejsca zamieszkania. Zdrowie jest ważne, dlatego warto zadbać o siebie i swoich bliskich na wiosnę, wykonując profilaktyczne badania mammograficzne. Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED zaprasza na badania w Ostrowi Mazowieckiej w dniach 18 i 19 maja.

W ramach Programu NFZ do badania uprawnione są Panie, które są ubezpieczone i mają od 50 do 69 lat, a które nie wykonały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (mają w rodzinie przypadki raka piersi u matki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzednim otrzymały wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Osoby, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi, nie są objęte programem.

Badania mammograficzne są bardzo ważne, ponieważ pozwalają na wykrycie zmian, które nie są zauważalne podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie raka piersi umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie, a prawidłowe przeprowadzenie badania daje niemal 100 proc. gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości, uczestnictwo w programie gwarantuje szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja na badanie jest możliwa pod numerami telefonów 58 666 24 44, 22 338 19 60 lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie www.mammo.pl/formularz. Przygotowując się do kontaktu telefonicznego, prosimy o posiadanie dowodu osobistego w celu weryfikacji uprawnień do badania.

Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były wykonywane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Wasze opinie

Zainteresowana   22:46, 06.05.2023

Czy przedmiotowa mammografia będzie wykonywana analogowo czy cyfrowo?

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.