Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Wymiana doświadczeń i wiedzy na spotkaniu przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich

Koła Gospodyń Wiejskich to grupa, w której mieszkańcy wsi mogą wymieniać się pomysłami oraz uczyć się od siebie nawzajem. Wspólne działania pozwalają na rozwijanie się lokalnej społeczności oraz promowanie kultury i tradycji regionu.

2023/04/wymiana-doswiadczen-i-wiedzy-na-spotkaniu-przedstawicieli-kol-gospodyn-wiejskich-fot-urzad-gminy-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_643e5a5e41be1 Fot. Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka

W dniu 13 kwietnia 2023 roku w Urzędzie Gminy w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się ważne spotkanie przedstawicieli Sołectw oraz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ostrów Mazowiecka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej. Głównym celem spotkania było przybliżenie społeczności lokalnej zasad formalnego zakładania Koła Gospodyń Wiejskich, możliwości uzyskania dofinansowania z ARiMR, a także omówienie przepisów prawa podatkowego. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy w tych kwestiach, a także wymiany doświadczeń związanych z działalnością kół.

Podczas spotkania pracownicy ARiMR omówili możliwości uzyskania dofinansowania dla Kół Gospodyń Wiejskich. Agencja ta oferuje szereg programów, które pozwalają na rozwijanie się lokalnego rolnictwa oraz kultywowanie tradycji wiejskich. Przedstawiciele urzędu skarbowego wyjaśnili natomiast kwestie związane z prawem podatkowym, takie jak obowiązki podatkowe i zasady rozliczeń podatkowych.

Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami związanymi z działalnością Kół Gospodyń Wiejskich. Dzięki temu mogli poznać najlepsze praktyki, które przyczyniają się do sukcesu tych organizacji. W trakcie dyskusji poruszono wiele kwestii, takich jak organizacja imprez czy promocja lokalnych produktów.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.