Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Uczestnicy akcji zaprezentowali swoje talenty czytelnicze (zdjęcia, wideo)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowała kolejną edycję akcji "Czytanie jest modne", tym razem skupiającą się na twórczości Aleksandra Fredry.

2023/04/mlodziez-i-dorosli-czytaja-teksty-aleksandra-fredry-fot-ostrowmaz24-jpg_6441141ea563c

Akcja skierowana była do młodzieży szkół podstawowych klas VI-VIII, szkół średnich oraz dorosłych, którzy mieli za zadanie wybrać fragment tekstu i zaprezentować go podczas przeglądu. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie i poszerzenie wiedzy o twórczości Aleksandra Fredry oraz umożliwienie publicznej prezentacji utalentowanym mieszkańcom powiatu ostrowskiego. Akcja miała również na celu uczczenie Roku Aleksandra Fredry oraz wyróżnienie najciekawszych prezentacji i promocję laureatów.

Uczestnicy mieli do wyboru wiele różnych tekstów autora, a jedynym wymogiem było to, aby prezentacja zajęła maksymalnie trzy minuty. Ważne było również umiejętne przeczytanie tekstu ze zrozumieniem oraz umiejętność artystycznej interpretacji.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane były do 14 kwietnia, a prezentacje uczestników odbyły się 18 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i pokazać swoje talenty. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania, a laureaci zostaną nagrodzeni podczas uroczystego wręczenia nagród, które odbędzie się 9 maja w trakcie Tygodnia Bibliotek.

Akcja "Czytanie jest modne" to wspaniała inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej, która zachęca mieszkańców do czytania i poszerzania swojej wiedzy. Dzięki takim inicjatywom ludzie mają szansę poznać wielu wybitnych pisarzy i czerpać z ich twórczości wiele wartościowych lekcji. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach akcji "Czytanie jest modne" oraz do regularnego odwiedzania bibliotek i korzystania z ich bogatych zasobów.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Uczestnicy akcji zaprezentowali swoje talenty czytelnicze (zdjęcia, wideo)

1/64
2/64
3/64
4/64
5/64
6/64
7/64
8/64
9/64
10/64
11/64
12/64

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.