Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Historia ucieczki z Auschwitz - zaproszenie na wykład w Muzeum Dom Rodziny Pileckich

W Muzeum Dom Rodziny Pileckich odbędzie się wykład, który będzie poświęcony pamięci Witolda Pileckiego - polskiego oficera, który uciekł z obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Wydarzenie zorganizowane jest z okazji rocznicy ucieczki i ma na celu przypomnienie bohatera, który poświęcił swoje życie w walce o wolność i godność człowieka.

2023/04/wyklad-z-okazji-rocznicy-ucieczki-witolda-pileckiego-z-auschwitz-fot-muzeum-dom-rodziny-pileckich-jpg_644284f018420 Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

W środę 26 kwietnia w Muzeum Dom Rodziny Pileckich odbędzie się wyjątkowy wykład poświęcony pamięci Witolda Pileckiego, który zdołał uciec z obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Spotkanie organizowane jest z okazji rocznicy tej ucieczki i ma na celu przypomnienie postaci bohatera, który oddał swoje życie w walce o wolność i godność człowieka. Tematem wykładu będzie "Strzałów za nami było dziewięć. - Potem ucichło." i poprowadzi go Aleksandra Kaiper-Miszułowicz, historyk sztuki, kurator wystaw, muzealnik oraz organizator projektów kulturalnych. Prowadząca wykład przybliży uczestnikom historię Witolda Pileckiego, polskiego oficera, który w 1940 roku dobrowolnie zgłosił się do Oświęcimia, aby zebrać informacje na temat sytuacji w obozie i zorganizować ruch oporu.

Wykład będzie wyjątkową okazją do zetknięcia się z historią jednego z największych polskich bohaterów, który oddał swoje życie w walce o wolność i godność człowieka. Będzie to także okazja do refleksji nad znaczeniem pamięci o wydarzeniach związanych z tamtym okresem i o znaczeniu wolności i praw człowieka w dzisiejszym świecie.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.