Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Ponad 732 tys. złotych na zwroty podatku akcyzowego dla rolników

W dniach od 1 do 28 lutego 2023 roku rolnicy mieli możliwość składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, który wykorzystali do produkcji rolnej.

2022/12/rolnik-jpg_63930cd09ef10 Zdjęcie ilustracyjne

Za każdy litr oleju napędowego można było otrzymać 1.20 zł zwrotu. Jest to ważna informacja dla rolników, którzy korzystają z tego paliwa w swojej pracy. Wyniki składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego były bardzo pozytywne. Do Urzędu Gminy w Ostrowi Mazowieckiej wpłynęło 554 wnioski, co pokazuje, że rolnicy wiedzą, jak ważne jest korzystanie z takich form wsparcia. Dzięki temu udało się przekazać rolnikom zwrot w łącznej kwocie 732 tys. 944.46 zł. To bardzo duża kwota, która z pewnością pomoże w prowadzeniu produkcji rolnej.

Podkreślić należy, że zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego to niezwykle ważna forma wsparcia dla rolników. Korzystając z niej, mogą oni zmniejszyć koszty związane z prowadzeniem swojej działalności, co ma ogromne znaczenie w obecnych czasach, kiedy ceny wielu surowców rosną. Dzięki temu rolnicy mogą zwiększyć swoje zyski, co pozwoli na rozwijanie swojego gospodarstwa.

Składanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego jest bardzo proste i nie wymaga dużego nakładu pracy. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i dostarczyć go do właściwego urzędu. Dlatego też każdy rolnik powinien zastanowić się nad skorzystaniem z tej formy wsparcia.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.