Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Zdrowie


Nowoczesny blok porodowy w Szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej. Oczekiwania pacjentek spełnione

Każdego dnia na świecie dochodzi do cudu narodzin. Nowe życie, które pojawia się na świecie, jest zawsze powodem do radości i dumy. Jednak za każdym razem, gdy dochodzi do narodzin, istnieją osoby, które są bezpośrednio odpowiedzialne za zapewnienie, aby proces ten przebiegł jak najbezpieczniej i najbardziej komfortowo dla matki i dziecka. Są to położne.

2023/05/nowoczesny-blok-porodowy-w-szpitalu-w-ostrowi-mazowieckiej-oczekiwania-pacjentek-spelnione-fot-szpital-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_6459ee3310ad4 Fot. Szpital w Ostrowi Mazowieckiej

Obchodzony kilka dni temu Międzynarodowy Dzień Położnej przypomina nam, jak ważną rolę pełnią położne w procesie narodzin. Jednakże dla pacjentek i ich rodzin, każdy dzień to dzień, w którym położne są niezastąpione. To one dbają o ciężarne matki, uczą ich jak przygotować się do narodzin, a także jak dbać o noworodka. W trakcie połogu, położne zapewniają również wsparcie emocjonalne i fizyczne, aby matki mogły się zregenerować i w pełni cieszyć się swoim nowym rodzicielstwem.

W Szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej położne są nie tylko profesjonalne i kompetentne, ale również bardzo troskliwe. Ich oddanie i zaangażowanie przyciąga do szpitala wiele pacjentek, zarówno z Ostrowi Mazowieckiej, jak i z pobliskich powiatów. To dzięki nim i ich pracy udało się urodzić w szpitalu w 2022 roku aż 762 noworodków. Ten wynik jest szczególnie imponujący, biorąc pod uwagę, że liczba urodzeń w Polsce obniża się z roku na rok.

Sukces Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej w dużej mierze zawdzięcza się troskliwemu personelowi medycznemu, a w szczególności położnym. To one stanowią pierwszy punkt kontaktu z pacjentkami i często są ich najbliższymi przyjaciółkami podczas ciąży, porodu i połogu. Ich zaangażowanie i oddanie dla swojej pracy są doceniane przez pacjentki i są kluczowe dla sukcesu szpitala.

Wkrótce pacjentki Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej będą mogły korzystać z jeszcze lepszych warunków podczas narodzin ich dzieci. Blok porodowy został właśnie wyremontowany i zmodernizowany. Nowoczesna sala cięć cesarskich oraz dwie komfortowe sale porodowe zapewnią pacjentkom jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo podczas narodzin.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Wasze opinie

Xyz   11:25, 09.05.2023

To jeszcze tylko niech doszkolą personel bo patrząc na standardy jakie reprezentują to mentalność nie zmieniła się od czasów PRL. Tyle unowocześnień a porody dalej przyjmują tylko na leżąco, dalej poją dzieci glukoza i dalej wmawiają kobietom, że istnieje magiczna dieta matki karmiącej.

N. M   16:20, 09.05.2023

Wszystko pięknie na piśmie. Rzeczywistość jest inna. Są super położone ale nie wszystkie. Ja miałam pecha i trafiłam na okropna babę Elżbieta. P. Przez cały poród nie uslyszlam od niej dobrego słowa. Zgadzam się że wiele się musi zmienić : brak możliwosci porodu w pozycji wertykalnej, rutynowe nacięcie, do tego w dokumentach zapis jak super sprawnie przebiegł poród gdzie nic z tych rzeczy się nie wydarzyło. Teksty poloznej ( starsza Pani z krótkimi włosami) majtki niech zdejmie i czego jeczy , ja tu się z tobą cackać nie będę.... Trauma nie leczymy z uśmiechem

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.