Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


VII Święto Rotmistrza Pileckiego - zanurz się w historii i sportowej rywalizacji!

Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na VII Święto Rotmistrza Witolda Pileckiego, organizowane w ramach Nocy Muzeów. Wydarzenie obejmuje wiele atrakcji, które zadowolą najmłodszych, jak i tych starszych uczestników.

2023/05/vii-swieto-rtomistrza-pileckiego-fot-muzeum-dom-rodziny-pileckich-jpg_6454b3d58f247 Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości na siódmą edycję Święta Rotmistrza Witolda Pileckiego, które odbędzie się w ramach Nocy Muzeów. To niezwykłe wydarzenie, zaplanowane na sobotę 13 maja i obfitować będzie w wiele atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. VII Święto Rotmistrza Pileckiego jest szczególnym wydarzeniem dla muzeum, ponieważ przypada dokładnie w dniu urodzin bohatera, Witolda Pileckiego, który urodził się 13 maja 1901 roku w Ołońcu. Interesujący jest także fakt, że jego żona pochodziła z Ostrowi Mazowieckiej, a w tym właśnie mieście wzięli ślub i spędzali rodzinne święta. To tutaj Maria wychowywała ich dzieci, podczas gdy Rotmistrz walczył w obronie ojczyzny. Święto Rotmistrza Pileckiego jest więc nie tylko hołdem dla bohatera, ale także okazją do przybliżenia mieszkańcom Ostrowi Mazowieckiej historii i życia tej wyjątkowej rodziny.

Organizatorzy przygotowali bogaty program, który z pewnością zadowoli zarówno miłośników sportu, jak i tych, którzy pragną zgłębić historię i dokonania rodziny Pileckich. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00 w Ogródku Jordanowskim, gdzie odbędzie się turniej piłki nożnej oraz konkurs na strażackim torze przeszkód. Będzie to doskonała okazja dla uczestników, aby wykazać się swoją sprawnością i rywalizować o atrakcyjne nagrody.

Kolejną propozycją jest Ułański Skate Jam, który rozpocznie się o godzinie 14.00 na skateparku w Ogródku Jordanowskim. To wydarzenie skierowane jest do miłośników sportów ekstremalnych, takich jak rolki, hulajnogi i BMX. Uczestnicy będą mieli okazję poczuć dreszczyk emocji towarzyszący wspólnej rywalizacji. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, a rywalizacja jest dostosowana do różnych grup wiekowych.

Muzeum Dom Rodziny Pileckich przygotowało również wiele atrakcji mających na celu przybliżenie sylwetki Marii i Witolda Pileckich. Młodzieżowa Rada Muzeum zaprasza 3-osobowe zespoły rodzinne lub rówieśnicze do udziału w grze "Tajemnice Muzeum" o godzinie 14.00 na terenie muzeum. To doskonała okazja, aby wcielić się w rolę detektywów i rozwiązać zagadki związane z historią muzeum.

Dodatkowo od godziny 16.00 będzie można indywidualnie lub z przewodnikiem zwiedzać wystawę stałą muzeum, która ukazuje życie tej rodziny. Dla osób poszukujących nietypowego i angażującego doświadczenia zwiedzania, premiera questu "Tak musiało być" będzie doskonałą propozycją. Quest wykorzystuje zagadki i rebusy zawarte w ulotce, które prowadzą uczestników przez muzeum, pozwalając im lepiej poznać bohaterów i ich historię.

Dla miłośników wirtualnej rzeczywistości przygotowano Wirtualny Teatr Historii, stworzony przez Biuro "Niepodległa". W sali edukacyjnej muzeum będzie można uczestniczyć w pokazach filmów VR, które przeniosą widzów w fascynujące momenty historii. To doskonała okazja, aby na własnej skórze doświadczyć wydarzeń sprzed lat.

Oczywiście podczas Święta Rotmistrza Pileckiego nie zabraknie również pokazów umiejętności ułańskich, dioramy historycznej pułku ułanów oraz atrakcji dla najmłodszych. Rodziny z dziećmi będą miały okazję wziąć udział w grach i zabawach w muzealnym ogrodzie, gdzie będą mogły się aktywnie bawić i jednocześnie zyskać wiele cennych informacji.

Na terenie Ogródka Jordanowskiego zostaną rozstawione stoiska promocyjne, edukacyjne i handlowe, które umożliwią zapoznanie się z ciekawymi ofertami i produktami. Noc Muzeów dociera również do Ostrowi Mazowieckiej, co jest wielką radością dla lokalnej społeczności.

Zwieńczeniem pełnego atrakcji dnia będzie koncert piosenek XX-lecia międzywojennego, który zostanie wykonany przez lokalny zespół C'mon. Podczas koncertu będzie można przenieść się w czasie i poczuć atmosferę tamtych lat. Nie zabraknie także pokazu tańca ognia, który dodatkowo ożywi wydarzenie.

Po koncercie na uczestników czekać będzie ognisko w muzealnym ogrodzie, gdzie będzie można delektować się kiełbaskami i przyjemną atmosferą. Będzie to doskonały moment, aby podzielić się wrażeniami z wydarzenia i nawiązać nowe znajomości. Dodatkowo będzie możliwość nocnego zwiedzania wystawy stałej "O Witoldzie i Marii Pileckich", co zapewni niezapomniane wrażenia.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.