Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Wyjątkowe spotkanie z Pileckimi - Zwiedzanie muzeum podczas VII Święta Rotmistrza Pileckiego (zdjęcia)

W ramach VII Święta Rotmistrza Pileckiego uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia muzeum z przewodnikiem, który opowiadał o wydarzeniach z czasów II wojny światowej oraz tych związanych z rodziną Pileckich. Zwiedzający mogli poznać nowe ciekawostki i zgłębić swoją wiedzę.

2023/05/zwiedzanie-muzeum-fot-ostrowmaz24-jpg_645faa60b9f14

W sobotę, 13 maja, w godzinach 16.00 - 21.00 uczestnicy VII Święta Rotmistrza Pileckiego, zorganizowanego w ramach Nocy Muzeów, mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w zwiedzaniu Muzeum Domu Rodziny Pileckich z przewodnikiem. To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło zgłębić historię Pileckich oraz poznać nowe fakty związane z ich życiem. Muzeum Dom Rodziny Pileckich, znajdujące się w malowniczej okolicy, jest miejscem pełnym historii i pamięci. Wizyta w tym miejscu była nie tylko okazją do zgłębiania wiedzy, ale również do oddania hołdu jednemu z największych bohaterów II wojny światowej - rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

Uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o bohaterskim życiu rotmistrza Pileckiego oraz o całej rodzinie, która odznaczała się odwagą i poświęceniem. Uczestnicy mieli idealną okazję, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego bohatera i dawnych czasów, których historię warto znać i o niej pamiętać. W trakcie zwiedzania Muzeum Domu Rodziny Pileckich uczestnicy mogli z bliska zapoznać się z różnymi przedmiotami oraz zobaczyć unikalne fotografie i dokumenty. Każdy krok w tym miejscu przypominał o niezwykłej historii i poświęceniu.

Nie można zapomnieć o atmosferze, która towarzyszyła temu wydarzeniu. Pełne szacunku spotkanie z historią sprawiło, że uczestnicy mogli poczuć, jak ważne jest docenienie bohaterstwa i ofiary, jaką ludzie żyjący w okresie II wojny światowej wnieśli w walce o wolność. Była to doskonała okazja, by w przyjemny i interaktywny sposób zgłębić historię i zapamiętać nie tylko fakty, ale przede wszystkim wartości, jakimi kierowali się Pileccy i inni bohaterowie.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: Wyjątkowe spotkanie z Pileckimi - Zwiedzanie muzeum podczas VII Święta Rotmistrza Pileckiego (zdjęcia)

1/24
2/24
3/24
4/24
5/24
6/24
7/24
8/24
9/24
10/24
11/24
12/24

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.