Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Zdrowie


LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

2021/10/wstazka-rozowa-lekarz-mammografia-fot-freepik-jpg_61655fbd617aa Zdjęcie ilustracyjne

W ramach programu NFZ LUX MED Diagnostyka zapewnia bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i spełniają jeden z dwóch warunków. Pierwszy warunek dotyczy Pań, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Drugi warunek dotyczy Pań, które należą do grupy ryzyka, czyli mają przypadki raka piersi w rodzinie (matki, siostry lub córki) lub posiadają mutacje w genach BRCA1 lub BRCA2. Panie z grupy ryzyka, które w roku poprzedzającym otrzymały pisemne zalecenie do ponownego wykonania mammografii po upływie 12 miesięcy, również są uprawnione do bezpłatnych badań.

Program nie obejmuje Pań, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. W celu zapewnienia wygody i dostępności badań mammograficznych LUX MED Diagnostyka organizuje mobilną pracownię mammograficzną. Pracownia ta będzie dostępna w Ostrowi Mazowieckiej w dniach 12 i 13 czerwca. Badania będą wykonywane w godzinach od 11.00 do 17.00 w poniedziałek oraz od 10.00 do 16.00 we wtorek. Miejsce badania to postój dla taksówek przy ratuszu miejskim, ulica 3 Maja 66.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, które nie są zauważalne podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100 proc. gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. LUX MED Diagnostyka monitoruje stałe kontakty z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę, co przyspiesza ewentualne konieczne leczenie.

Aby zarejestrować się na badanie mammograficzne, należy skontaktować się pod numerami telefonu: 58 666 24 44 lub 22 338 19 60. Można również skorzystać z formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie http://www.mammo.pl/formularz. Przed skontaktowaniem się telefonicznie, należy przygotować dowód osobisty w celu weryfikacji uprawnień do badania.

Przed przystąpieniem do badania należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, jeśli nie zostały wykonane w pracowni LUX MED. Ponadto konieczne jest stawienie się na badaniu w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii oraz Programu Profilaktyki Raka Piersi można znaleźć na stronie internetowej www.mammo.pl.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.