Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


O.S.T.R. o swoim życiu i twórczości. Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej (zdjęcia)

W ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie autorskie z Adamem O.S.T.R. Ostrowskim, znanym polskim raperem. Tuż po swoim koncercie artysta opowiedział o swojej autobiografii pt. "Brzydki, zły i szczery".

2023/05/spotkanie-autorskie-z-adamem-ostr-ostrowskim-w-miejskiej-bibliotece-publicznej-fot-ostrowmaz24-jpg_6467bbbd42210

19 maja w piątkowy wieczór ogród Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej stał się areną wyjątkowego spotkania. Tym razem nie chodziło o tradycyjną wymianę książek czy odczytanie fragmentów literatury. Scenę opanowała jedna z najważniejszych postaci polskiego rapu - Adam O.S.T.R. Ostrowski. Artysta, tuż po swoim energetycznym koncercie, usiadł na scenie, by podzielić się z publicznością swoją osobistą historią. Historią opisaną w autobiografii pt. "Brzydki, zły i szczery". Spotkanie z fanami to dla niego zawsze ważny moment, a opowieść o swojej drodze życiowej zdecydowanie potęguje tę bliskość.

Adam Ostrowski to bez wątpienia ikona polskiego rapu. Jego determinacja, talent i konsekwencja w działaniu zaowocowały imponującą karierą, której świadectwem jest liczba zagranych koncertów i sprzedanych płyt. Artysta zawsze podkreślał, że rap to nie tylko jego praca, ale przede wszystkim pasja. Od początku lat dziewięćdziesiątych "robi to z serca".

O.S.T.R. podczas spotkania opowiedział o swojej drodze, która zaczęła się w mieszkaniu na trzecim piętrze bałuckiego wieżowca, gdzie jako młody chłopak montował swoje pierwsze hip-hopowe kawałki. Jak sam mówił, rodzina mocno wierzyła, że zostanie skrzypkiem. Ale zamiast skrzypiec, wybrał mikrofon i bit, tworząc rymowane opowieści, które przekształciły się w styl życia.

Jego autobiografia to nie tylko muzyczna droga, ale także opowieść o bohaterach z dzieciństwa, przyjaźniach, rodzinie, dniach spędzanych na boisku do kosza, kłopotach w szkole, muzycznych idolach i długich rozmowach o życiu. Jest to przede wszystkim historia idealisty, który pomimo przeciwności losu, dążył do celu z niezwykłą determinacją i wytrwałością.

Jego życie zmieniło o 180 stopni na dramatycznym wydarzeniu z 2014 roku, kiedy podczas koncertu w Bielsku-Białej, doszło do pęknięcia płuca u O.S.T.R. Artysta dowiedział się o tym dopiero po czterech dniach, kiedy trafił do szpitala z przeszywającym bólem. Na początku 2015 roku przeszedł ratujący życie zabieg rekonstrukcji płuca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. To wydarzenie było momentem zwrotnym, które w drastyczny sposób pokazało, że nawet dla osoby tak zafascynowanej i związanej z muzyką jak O.S.T.R., są granice, które muszą być szanowane dla zdrowia i dobrobytu.

Podczas spotkania artysta dzielił się swoimi refleksjami na temat tego wydarzenia, podkreślając jak ważne jest słuchanie swojego ciała i dbanie o swoje zdrowie. Ta szczera rozmowa była mocnym przypomnieniem dla wszystkich obecnych, że niezależnie od naszych pasji i celów, najważniejsze jest zdrowie.

Spotkanie autorskie z Adamem Ostrowskim było wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich obecnych, nie tylko ze względu na możliwość bliskiego kontaktu z artystą, ale przede wszystkim ze względu na szansę, aby poznać lepiej człowieka, który stoi za muzyką. Wydarzenie było niezwykle inspirujące, a historie Ostrowskiego są dowodem na to, że nawet w najtrudniejszych okolicznościach można dążyć do swoich celów, nie zapominając o tym, co najważniejsze.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: O.S.T.R. o swoim życiu i twórczości. Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej (zdjęcia)

1/45
2/45
3/45
4/45
5/45
6/45
7/45
8/45
9/45
10/45
11/45
12/45

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.