Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


"Bombowy Franek i inni..." - Odkryj historie lotników z Ziemi Ostrowskiej!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji", zatytułowane "Bombowy Franek i inni...". Spotkanie, prowadzone przez Andrzeja Mierzwińskiego, będzie poświęcone losom lotników z Ziemi Ostrowskiej podczas II wojny światowej. 

2023/05/spotkanie-pt-bombowy-franek-i-inni-fot-miejska-biblioteka-publiczna-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_646b143b58ca3 Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej

We wtorek 23 maja o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji". Tym razem tematem przewodnim będzie "Bombowy Franek i inni...", czyli emocjonujące opowieści o lotnikach z Ziemi Ostrowskiej, którzy służyli podczas II wojny światowej. Spotkanie poprowadzi Andrzej Mierzwiński, ekspert od lokalnej historii i w kwestii wojennych losów Ziemi Ostrowskiej. Mierzwiński z niesamowitą pasją i zaangażowaniem przekaże uczestnikom fascynujące i często nieznane opowieści o bohaterskich lotnikach, którzy stawiali czoła wyzwaniom najgorszego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości.

Niezwykłe losy "Bombowego Franka" i innych lotników z naszego regionu stworzą malownicze tło dla dyskusji o roli, jaką nasza lokalna społeczność odegrała w tych historycznych wydarzeniach. Spotkanie będzie także wspaniałą okazją do dzielenia się osobistymi historiami i przemyśleniami związanymi z tematem. "Ścieżki historii i tradycji" to cykl spotkań otwarty dla wszystkich, niezależnie od wieku czy wiedzy na temat historii. To przede wszystkim szansa na odkrycie lokalnej przeszłości i uczczenie tych, którzy poświęcili swoje życie dla ochrony naszego kraju.

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się i podjęcia inspirującej podróży w czasie której celem jest zrozumienie, skąd pochodzimy, i upamiętnienie tych, którzy zasłużyli na to, aby ich historia była kontynuowana.

Przygotujcie się na wieczór pełen refleksji i wspomnień, które przybliżą nas do naszych przodków i pozwolą zrozumieć, jak znaczącą rolę Ziemia Ostrowska odegrała w najważniejszym konflikcie. To niezwykła okazja do zrozumienia, jak ważna jest historia w kształtowaniu naszej zbiorowej pamięci i tożsamości.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.