Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Odkryj historię śmierci Witolda Pileckiego na wykładzie pt. "Auschwitz to była igraszka"

Muzeum Dom Rodziny Pileckich zaprasza wszystkich serdecznie na wydarzenie, podczas którego Aleksandra Kaiper-Miszułowicz poprowadzi wykład pt. "Auschwitz to była igraszka". Wykład będzie dotyczył okoliczności śmierci Witolda Pileckiego.

2023/05/wyklad-o-okolicznosciach-smierci-witolda-pileckiego-fot-muzeum-dom-rodziny-pileckich-jpg_646c6f7fdb9ef Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

W czwartek 25 maja o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Dom Rodziny Pileckich na wyjątkowe wydarzenie kulturalne i edukacyjne. Wydarzenie to jest bezpłatne dla wszystkich uczestników, więc zarezerwujcie swoje miejsca już teraz! Aleksandra Kaiper-Miszułowicz, kurator wystawy stałej "O Witoldzie i Marii Pileckich", poprowadzi oprowadzanie kuratorskie, połączone z wykładem pt. "Auschwitz to była igraszka". To unikalna okazja, aby dowiedzieć się więcej o Witoldzie Pileckim, polskim bohaterze, który dobrowolnie zgłosił się do Auschwitz.

Witold Pilecki jest jednym z najbardziej niezwykłych i inspirujących postaci w historii Polski. Jego odwaga i poświęcenie zasługują na upamiętnienie. Wykład ma na celu przypomnienie jego historii, a także wyjaśnienie okoliczności jego tragicznej śmierci. Aleksandra Kaiper-Miszułowicz, dzięki swojej głębokiej wiedzy na temat Pileckich i zainteresowaniu ich historią, jest idealną osobą do poprowadzenia tego wydarzenia. Jej ekspertyza oraz pasja do historii gwarantują, że będzie to nie tylko informacyjne, ale także inspirujące spotkanie.

Nie przegap tej okazji, aby dowiedzieć się więcej o niezwykłych dokonaniach i poświęceniu Witolda Pileckiego. Ta opowieść jest nie tylko istotna dla polskiej historii, ale także jest uniwersalnym symbolem odwagi i poświęcenia w walce o wolność.

Muzeum Dom Rodziny Pileckich z radością zaprasza wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek. To wydarzenie to doskonała okazja, aby poznać nie tylko osobę Witolda Pileckiego, ale także zrozumieć kontekst historyczny, w jakim działał. Organizatorzy na was czekają!

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.