Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzyka


Muzyczna podróż w Starej Elektrowni. Młodzi słuchacze na spotkaniu z Filharmonią Kameralną

W Starej Elektrowni odbyły się audycje muzyczne pn. "W krainie stroika", poprowadzone przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego dla uczniów ostrowskich szkół. Celem tych audycji było zapoznanie uczniów z różnymi dźwiękami muzycznymi.

2023/05/audycje-muzyczne-w-starej-elektrowni-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_646dc0f7a76e8 Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

W poniedziałek 22 maja mury Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej napełniły się nie tylko dźwiękami muzyki, ale również radosnymi głosami dzieci. Był to wynik specjalnych audycji muzycznych, zatytułowanych "W krainie stroika", które zostały poprowadzone przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego. Celem tych audycji było zapoznanie uczniów ostrowskich szkół z różnymi dźwiękami muzycznymi. Uczestnicy tych muzycznych podróży przemieszczali się pomiędzy różnymi melodiami, które przygotowali dla nich artyści filharmonii: Iga Ludkiewicz, wiolonczelistka, której prelekcja wzbogacała całość o fascynujący kontekst teoretyczny, Joanna Bakun, mistrzyni klarnetu, oraz Michał Olchowik, grający na pianinie. Dzieci miały okazję posłuchać takich utworów jak "Polka Dziadek", temat z Jeziora Łabędziego Piotra Czajkowskiego, "Wiosna" z "Czterech Pór Roku" Antonio Vivaldiego, "Polka Tritsch-trasch" Johanna Straussa, tradycyjnej melodii "La cucaracha" oraz "Trepak" i "Taniec Arabski" z baletu "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego, a także "Can can" z Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha.

Audycje muzyczne takie jak "W krainie stroika" są realizowane w ramach Miejskiego Programu Edukacji Muzycznej. Program ten ma na celu zwiększenie dostępu do edukacji muzycznej dla dzieci i młodzieży w mieście. Dzięki nim, uczniowie mają możliwość spotkania z profesjonalnymi muzykami, a także zdobycia praktycznej wiedzy o muzyce i instrumentach muzycznych.

Inicjatywy te są nie tylko nieocenione dla rozwijania zainteresowań muzycznych wśród młodych ludzi, ale także stanowią ważną część edukacji kulturalnej, pomagając budować zrozumienie i docenienie sztuki i kultury.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.