Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Nowoczesny żłobek w Nagoszewce Drugiej - inwestycja na rzecz najmłodszych!

Wójt gminy Ostrów Mazowiecka wraz ze skarbnikiem gminy podpisali umowę na przebudowę budynku na żłobek gminny w miejscowości Nagoszewka Druga. Żłobek będzie przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i wyposażony w certyfikowane meble i pomoce dydaktyczne, a także specjalne sale dydaktyczne i integracyjne.

2023/05/podpisanie-umowy-na-przebudowa-budynku-na-zlobek-gminny-fot-urzad-gminy-ostrow-mazowiecka-jpg_646dd60cc1e1c Fot. Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka

W piątek 19 maja wójt gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek i skarbnik gminy Jadwiga Zawistowska podpisali umowę z firmą Energy Gas Usługi Remontowo Budowlane "ZAG-MICH" Michał Zagroba. Zawarta umowa dotyczy wykonania kolejnej istotnej inwestycji na terenie gminy - przebudowy istniejącego budynku na żłobek gminny w miejscowości Nagoszewka Druga. Prace związane z remontem i adaptacją obiektu będą sfinansowane zarówno z budżetu gminy, jak i dzięki wsparciu zewnętrznemu. Całkowita wartość zadania wynosi 2 mln 178 tys. 277.11 złotych, z czego znaczącą część, bo aż 1 mln 700 tys złotych, stanowi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Dodatkowo gmina uzyskała dofinansowanie w ramach programu Maluch+, które wynosi 2 mln 407 tys. 81 złotych. Te fundusze zostaną wykorzystane na utworzenie 34 miejsc dla dzieci w wieku do 3 lat.

Plany przebudowy zakłada przystosowanie żłobka do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W ramach adaptacji budynku powstaną dwie przestronne sale dydaktyczne. Pierwsza z nich będzie przeznaczona dla najmłodszych, od 20 tygodnia życia. Druga sala stworzona zostanie z myślą o starszych maluchach, już od 1.5 roku.

Wysokiej jakości certyfikowane meble, zabawki i pomoce dydaktyczne to tylko niektóre z zaplanowanych elementów wyposażenia sal. Przestrzeń żłobka wzbogacona zostanie o salę integracji sensorycznej i rehabilitacji oraz salę doświadczania świata. Będą to miejsca, gdzie dzieci poprzez poznawanie wielozmysłowe będą odkrywać otaczający je świat.

Niezwykle istotnym elementem projektu jest przystosowanie żłobka do prowadzenia nowoczesnych form zajęć dydaktycznych. Każda sala zostanie wyposażona w magiczny dywan i tablice multimedialne, które ułatwią prowadzenie ciekawych i edukacyjnych zajęć. Ponadto, w ramach inwestycji powstanie część kuchenna, co zapewni możliwość przygotowywania zdrowych, domowych posiłków dla dzieci.

Podjęte działania wskazują na determinację gminy Ostrów Mazowiecka w tworzeniu komfortowych i bezpiecznych warunków dla najmłodszych mieszkańców. To nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale przede wszystkim inwestycja w przyszłość i rozwój najmłodszych.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.