Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Otwarte drzwi do świata literatury - Jakub Małecki na żywo w Ostrowi Mazowieckiej!

W ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się spotkanie z wybitnym polskim pisarzem, Jakubem Małeckim. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a zaproszeni są wszyscy miłośnicy literatury.

2023/05/spotkanie-z-jakubem-maleckim-fot-miejska-biblioteka-publiczna-w-ostrowi-mazowieckiej-png_64705beaa6e82 Fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej

22 czerwca o godz. 17.00 w ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się spotkanie z wyjątkowym gościem - Jakubem Małeckim! Biblioteka mieści się przy ul. 11 Listopada 8. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek, w związku z czym każdy miłośnik literatury jest serdecznie zaproszony! Obecnie temat spotkania pozostaje nieznany, jednak z pewnością organizatorzy wkrótce go ujawnią. Jest to doskonała okazja, aby z bliska poznać twórczość Jakuba Małeckiego, polskiego pisarza, laureata Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida za powieść "Święto ognia".

Małecki z wykształcenia jest ekonomistą, jednak jego prawdziwa pasja to literatura. Jest autorem wielu powieści obyczajowych, takich jak "Dygot", "Rdza", "Horyzont" czy "Święto ognia". Debiutował w 2007 roku opowiadaniem "Dłonie", które ukazało się w magazynie "Science Fiction, Fantasy i Horror". Od tego czasu jego krótkie teksty pojawiały się w wielu prestiżowych czasopismach i antologiach.

W 2008 roku ukazały się dwie pierwsze książki Jakuba Małeckiego: "Błędy", będące zbiorem pięciu opowiadań i tytułowej mikropowieści oraz powieść "Przemytnik cudu". W ciągu następnych lat Małecki wydał kolejne powieści, a w 2015 roku premierę miała jego powieść "Dygot".

Prace Jakuba Małeckiego nie tylko zdobyły uznanie wśród czytelników, ale również doceniono je na polu edukacji - fragment opowiadania "Żaglowce i samoloty" znalazł się w podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich z 2020 roku. Jego twórczość ma szansę przenieść się na duży ekran, w planach są dwie ekranizacje jego powieści: film na podstawie "Horyzontu" w reżyserii Bodo Koxa oraz "Święto ognia" pod reżyserią Kingi Dębskiej.

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury na to niezapomniane spotkanie. To wydarzenie z pewnością dostarczy ciekawych wrażeń i zainspiruje do dalszej lektury jego twórczości. Do zobaczenia!

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.