Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Spotkanie z historią - Wykład o dzieciństwie Witolda Pileckiego w Muzeum Dom Rodziny Pileckich

Muzeum Dom Rodziny Pileckich zaprasza na wyjątkowy wykład pt. "Budowałem zamki na konarach drzew". Wydarzenie zanurzy słuchaczy w historię dzieciństwa Witolda Pileckiego.

2023/05/wyklad-o-dziecinstwie-witolda-pileckiego-fot-muzeum-dom-rodziny-pileckich-jpg_6476eb55bc992 Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

W czwartek 1 czerwca o godzinie 17.00 Muzeum Dom Rodziny Pileckich otworzy swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcieliby zanurzyć się w fascynującej opowieści o dzieciństwie jednego z najbardziej szanowanych bohaterów polskiego oporu. Dzień ten jest szczególny - 1 czerwca, Dzień Dziecka, to czas, w którym wszyscy bez względu na wiek, wracamy myślami do naszych własnych beztroskich lat. W ten dzień, Kacper Kempisty poprowadzi wykład pt. "Budowałem zamki na konarach drzew". Wykład będzie opowiadał o dzieciństwie Witolda Pileckiego, legendarnego żołnierza, bojownika o wolność, człowieka, którego poświęcenie i odwaga zasługują na upamiętnienie. Kempisty podzieli się historiami z wczesnych lat Pileckiego, przybliżając jego niezwykłe doświadczenia, które miały wpływ na kształtowanie charakteru tego człowieka.

Muzeum Dom Rodziny Pileckich, jako miejsce, które chroni pamięć o tym niezwykłym bohaterze, ma na celu przybliżenie jego historii zarówno dorosłym, jak i młodszym pokoleniom. Wydarzenie to jest doskonałą okazją, aby poznać lepiej tę fascynującą historię i nauczyć się więcej o Pileckim jako człowieku, nie tylko jako bohaterze. Co więcej, wstęp na to wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolicznych miejscowości do uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Jest to doskonała okazja do zdobycia nowych perspektyw i zrozumienia, jak dzieciństwo kształtuje naszą osobowość i przyszłe decyzje.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby poznać nieco lepiej życie i dorobek Witolda Pileckiego, a także zrozumieć, jak to bywało być dzieckiem w tamtych trudnych czasach. Czekamy na was w Muzeum Dom Rodziny Pileckich!

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.