Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


​Praca jako magazynier w Warszawie - na jakie wynagrodzenie i perspektywy możemy liczyć?

Branża logistyczna należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się w Polsce. Jest to związane z powstawaniem dużych centrów magazynowych, ulokowanych najczęściej na obrzeżach miast, jak i w mniejszych miejscowościach. Warszawa nie jest tutaj wyjątkiem - wystarczy pobieżnie przejrzeć oferty pracy, żeby zauważyć, że ofert dla magazynierów nie brakuje. Czy za ilością idzie jakość? Czy magazynier w Warszawie może dobrze zarobić i rozwijać się zawodowo?

2023/06/magazynier-jpg_64788ce579b35

​Czy magazynier to dobra praca dla osób z Warszawy?

Stolica stanowi ogromne centrum biznesowo-logistyczne. Zarówno w samym mieście, jak i na obrzeżach oraz w miejscowościach satelickich, z roku na rok powstają kolejne centra służące do magazynowania i przeładowywania towarów, czy to dla konkretnych firm, czy w związku z rozwojem outsourcingu usług magazynowych, również w kontekście usług dla e-commerce, polegających na wysyłaniu towarów bezpośrednio do klienta, z pominięciem sprzedawcy.

Oznacza to jedno: zapotrzebowanie na magazynierów w Warszawie nie tylko nie spada, ale cały czas rośnie, a rąk do pracy jest ciągle za mało. Jeśli więc poszukujesz zatrudnienia w rozwojowej branży, pewnego na wiele kolejnych lat - magazynier może być idealnym rozwiązaniem.

​Ile w Warszawie zarabia magazynier?

Typowe zarobki na stanowisku magazyniera wynoszą w Warszawie 4500 zł brutto. Jest to mediana - czyli najwięcej osób zatrudnionych na tym stanowisku otrzymuje takie właśnie stawki. Zarobki ¾ warszawskich magazynierów nie spadają poniżej 4000 brutto, natomiast co czwarty zarabia powyżej 5000 zł brutto.

Na wysokość wynagrodzenia ma wpływ wiele czynników. Dla pracodawców liczy się przede wszystkim doświadczenie oraz posiadane kwalifikacje. Ukończenie specjalistycznych kursów (np. uprawniających do pracy w magazynie wysokiego składowania) jest dodatkowym atutem. Najwięcej zarabiają pracownicy dużych magazynów działających w formie centrów dyspozycyjnych, najmniej - osoby zatrudnione przez niewielkie firmy na potrzeby obsługi magazynów własnych.

​Czy magazynier w Warszawie może zrobić karierę?

Osoba zatrudniona na stanowisku magazyniera nie jest skazana na wykonywanie przez całe życie tych samych czynności. Istnieje wiele atrakcyjnych opcji awansu. Przede wszystkim dotyczą one samej pracy na magazynie - z szeregowego pracownika można zostać kierownikiem całego działu lub jego części.

Powszechnie na magazyn przyjmują się młode osoby, jeszcze w trakcie nauki. To świetny stopień w drodze do kariery logistyka, planisty dostaw, specjalisty ds. zakupów czy kontrolera jakości. Studia na którymś z wymienionych kierunków można rozpocząć także w trakcie pracy, jeśli w firmie istnieją stanowiska, o które warto się postarać.

Im więcej kursów posiadasz, tym większa szansa na dobre zarobki. W przypadku magazynierów przyda się np. kurs na obsługę wózków widłowych, szkolenie z obsługi regałów magazynowych, kurs operatora podestów ruchomych, kurs z zakresu obsługi systemów zarządzania magazynem (WMS) czy szkolenie z zakresu użytkowania czytników kodów kreskowych.

Ważne są również umiejętności miękkie, takie jak dobra organizacja pracy własnej i zespołu czy zdolności komunikacyjne.

​Gdzie w Warszawie szukać pracy w charakterze magazyniera?

Interesuje cię praca dla magazyniera w Warszawie? Warto poszukać jej na wyspecjalizowanych portalach, jak GoWork.pl, który prezentuje dziesiątki tysięcy ofert pracy w całym kraju, jak również za granicą. Dzięki nim dopasujesz ofertę do swoich wymagań i możliwości, a także zweryfikujesz potencjalnego pracodawcę pod kątem ocen, jakie wystawili mu inni pracownicy.

Artykuł sponsorowany

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.