Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Nagroda specjalna dla Muzeum Dom Rodziny Pileckich w prestiżowym konkursie Sybilla 2022!

Muzeum Dom Rodziny Pileckich otrzymało specjalną nagrodę w prestiżowym konkursie Sybilla 2022, uznawanym za jeden z najważniejszych w polskim świecie muzealnym. Nagroda ta potwierdza wyjątkowy wkład muzeum w rozwój kulturalny i edukacyjny społeczności.

2023/06/nagroda-specjalna-dla-muzeum-dom-rodziny-pileckich-fot-muzeum-dom-rodziny-pileckich-jpg_64799d181a86c Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej zostało uhonorowane specjalną nagrodą w prestiżowym wydarzeniu muzealnym roku - Sybilla 2022. Sybilla to coroczny, ogólnopolski konkurs, mający na celu promowanie i docenianie najważniejszych i najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć polskich muzeów. Uznawany jest za jeden z najważniejszych konkursów w kraju, honorując osiągnięcia polskich muzeów działających na terenie kraju, jak również za jego granicami. Wyróżnienie to jest nie tylko dowodem na wartość i znaczenie Muzeum Dom Rodziny Pileckich, ale również potwierdza jego wyjątkowy wkład w rozwój kulturalny i edukacyjny społeczności. Wszystko to jest możliwe dzięki ciężkiej pracy i oddaniu zespołu muzeum, który z niezwykłym zapałem i zaangażowaniem realizuje misję muzeum, promując dziedzictwo i historię rodziny Pileckich.

- Sybilla to zauważanie nowych trendów, wyznaczanie kierunków rozwoju muzeów, ale też potężny zasób wiedzy o historii polskiego muzealnictwa. [...] Tegoroczne zgłoszenia były na bardzo wysokim poziomie, co świadczy o doskonałej kondycji polskich muzeów. Znajduje to odzwierciedlenie we frekwencji zwiedzających muzea, która z roku na rok dynamicznie rośnie i odrabia straty wywołane pandemią - powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Zespół muzeum z radością dziękuje Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowemu Instytutowi Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów za tak wspaniałe wyróżnienie. Dziedzictwo i historia rodziny Pileckich są istotnym elementem polskiego dziedzictwa narodowego. A Muzeum Dom Rodziny Pileckich odgrywa kluczową rolę w upamiętnianiu, badaniu i prezentowaniu tej historii w kontekście szerszym, a także w kontekście indywidualnym, osobistym.

Składamy serdeczne gratulacje dla całego zespołu Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Ta nagroda jest dowodem na Waszą ciężką pracę, niesłabnący entuzjazm i oddanie. Gratulujemy Wam za Wasz wkład w kulturę, historię i edukację.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.