Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Koncerty


Muzyka klasyczna rozbrzmiewała w kościele. Zakończenie 19. Dni Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

Koncert Zespołu Kameralnego w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej oficjalnie zakończył 19. edycję Dni Ostrowi Mazowieckiej. Wydarzenie to odbyło się po mszy świętej w intencji mieszkańców, podczas której zespół zaprezentował utwory znanych kompozytorów.

2023/06/koncert-zespolu-kameralnego-w-kosciele-pw-wnmp-zakonczenie-19-dni-ostrowi-mazowieckiej-fot-ostrowmaz24-jpg_647db4d962946

W niedzielę 4 czerwca w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej odbył się koncert Zespołu Kameralnego, który zakończył 19. edycję Dni Ostrowi Mazowieckiej. Wydarzenie to, które nastąpiło zaraz po mszy świętej odprawianej w intencji mieszkańców, dało wszystkim obecnym możliwość doświadczenia prawdziwego piękna muzyki klasycznej. Muzycy z Zespołu Kameralnego zaprezentowali wybór utworów znanych kompozytorów. Mieszkańcy miasta i goście z zewnątrz mogli cieszyć się dobrze dobranym repertuarem, który uwypuklał różnorodność stylów i technik muzycznych tych niezwykłych twórców.

Talent i zaangażowanie muzyków, wykonujących te nieśmiertelne dzieła, były podziwiane przez wszystkich obecnych, a harmonijne brzmienie instrumentów rozbrzmiewało w przepięknych wnętrzach kościoła, tworząc atmosferę głębokiego skupienia i kontemplacji.

Dni Ostrowi Mazowieckiej są coroczną imprezą, która gromadzi społeczność z całego powiatu i nie tylko. W programie znajdują się różne wydarzenia, w tym festiwale, turnieje sportowe, występy, a także koncerty. W tym roku koncert Zespołu Kameralnego był zwieńczeniem tych obchodów, dając publiczności możliwość doświadczenia czegoś wyjątkowego i niezapomnianego.

Zakończenie 19. Dni Ostrowi Mazowieckiej na tak wysokim tonie, jest nie tylko dowodem na znaczenie kultury i sztuki dla społeczności, ale także przypomnieniem, jak ważna jest muzyka klasyczna dla naszego dziedzictwa. Te wspaniałe utwory, które przez wieki były symbolem wyrafinowania i talentu, nadal mają moc poruszania serc i umysłów, a ich prezentacja przez Zespół Kameralny była prawdziwym hołdem dla tych niezwykłych kompozytorów.

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne Dni Ostrowi Mazowieckiej i jesteśmy ciekawi, jakie nowe, inspirujące wydarzenia kulturalne przyniesie nam ta ważna inicjatywa.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: Muzyka klasyczna rozbrzmiewała w kościele. Zakończenie 19. Dni Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

1/62
2/62
3/62
4/62
5/62
6/62
7/62
8/62
9/62
10/62
11/62
12/62

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.