Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Zapobiegaj zagrożeniom - Sprawdź swój komin! Projekt dla mieszkańców gminy Ostrów Mazowiecka

Wójt gminy Ostrów Mazowiecka ogłosił projekt pn. "Przeprowadzenie przeglądów kominiarskich na terenie gminy". W ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzone zostaną przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych w 1600 budynkach mieszkalnych. 

2023/06/komin-jpg_6479dcf528301 Zdjęcie ilustracyjne

W związku z narastającym problemem pożarów sadzy w kominach grzewczych w sezonie grzewczym, wójt gminy Ostrów Mazowiecka ma zaszczyt ogłosić projekt pn. "Przeprowadzenie przeglądów kominiarskich na terenie gminy Ostrów Mazowiecka". Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez przeprowadzenie przeglądów kominiarskich w 1600 budynkach mieszkalnych, które znajdują się na terenie gminy. W ramach projektu, oprócz kontroli technicznej, przewody kominowe zostaną również wyczyszczone, co pomoże zapobiec potencjalnym zagrożeniom związanym z gromadzeniem się sadzy. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli cieszyć się bezpiecznym i sprawnie działającym systemem grzewczym.

Koszt udziału w projekcie został ustalony na maksymalnie 40 złotych, co stanowi atrakcyjną cenę w porównaniu do standardowych stawek za tego rodzaju usługi. Pierwszeństwo udziału w programie będą miały osoby ogrzewające swoje budynki mieszkalne węglem lub drewnem, ponieważ to właśnie w takich przypadkach zagrożenie związane z sadzą jest największe.

Termin przeprowadzania przeglądów kominiarskich wraz z czyszczeniem przewodów kominowych został ustalony na okres lipiec-październik 2023 roku. Aby wziąć udział w projekcie, zainteresowane osoby muszą złożyć wniosek o ujęcie w programie w Urzędzie Gminy Ostrów Mazowiecka do dnia 16 czerwca. Formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej urzędu oraz w siedzibie urzędu.

Warto podkreślić, że obowiązek przeprowadzania okresowych przeglądów stanu technicznego przewodów kominowych spoczywa na właścicielach lub zarządcach nieruchomości. Zgodnie z art. 62 Prawa budowlanego, przegląd taki powinien być przeprowadzany co najmniej raz do roku. Jest to istotny dokument, który może być wymagany przy ubieganiu się o dofinansowanie na wymianę kotła centralnego ogrzewania, a także może posłużyć jako podstawa do uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela w przypadku pożaru budynku.

Wprowadzenie projektu "Przeprowadzenie przeglądów kominiarskich na terenie gminy Ostrów Mazowiecka" jest ważnym krokiem w kierunku poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Zapewnienie prawidłowego stanu technicznego przewodów kominowych jest nie tylko istotne dla zapobieżenia pożarom, ale także dla efektywnego i bezpiecznego funkcjonowania systemów grzewczych. Dlatego warto skorzystać z tej możliwości i zgłosić się do udziału w projekcie.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.