Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


OSP Zaręby Kościelne w walce z pożarem trawy w Zawistach Podleśnych

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarębach Kościelnych otrzymała wezwanie dotyczące pożaru trawy w miejscowości Zawisty Podleśne. Bezpośrednio zaangażowani w akcję strażacy skupili się na szybkim i efektywnym ugaszeniu ognia.

2023/06/pozar-trway-w-zawistach-podlesnych-fot-ochotnicza-straz-pozarna-w-zarebach-koscielnych-jpg_647d939835392 Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Zarębach Kościelnych

W niedzielę 4 czerwca o godzinie 10.23 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarębach Kościelnych została zaalarmowana o pożarze trawy w okolicach miejscowości Zawisty Podleśne. Alarmujący o sytuacji nie mogli przejść obojętnie - pożar traw niesie ze sobą wiele potencjalnych zagrożeń. Szybko rozprzestrzeniający się ogień może doprowadzić do poważnych strat materialnych, a także stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia osób znajdujących się w pobliżu.

Jednostka OSP w Zarębach Kościelnych natychmiast przystąpiła do działań. Ich głównym zadaniem było bezpośrednie ugaszenie płonącej trawy. W tym celu wykorzystali specjalistyczny sprzęt pożarniczy, który pozwolił im na skuteczne i bezpieczne działanie.

W akcji udział brała również jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowi Mazowieckiej. Wspólne wysiłki i profesjonalizm strażaków pozwoliły na skuteczne opanowanie sytuacji i zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Przypominamy, że w okresie wiosenno-letnim zwiększa się ryzyko pożarów traw. Dlatego apelujemy o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że niekontrolowane palenie traw to nie tylko zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, ale również dla środowiska naturalnego.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.