Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Strażacy tłumią pożar lasu w Nowej Złotorii!

Ochotnicza Straż Pożarna w Zarębach Kościelnych została wezwana do pożaru lasu w Nowej Złotorii. Szybka i zdecydowana akcja strażaków, obejmująca bezpośrednie ugaszenie pożaru oraz przelanie pogorzeliska, pozwoliła na opanowanie sytuacji i uniknięcie większych szkód.

2023/06/pozar-lasu-w-nowej-zlotorii-fot-ochotnicza-straz-pozarna-w-zarebach-koscielnych-jpg_647da8c5a63d9 Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Zarębach Kościelnych

W niedzielę 4 czerwca o godzinie 11.34 do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarębach Kościelnych wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Nowa Złotoria. To, co mogło stać się katastrofą, zakończyło się bez większych szkód, dzięki szybkiej i skutecznej akcji zarówno strażaków, jak i innych zaangażowanych służb. Ogień, zdolny do pochłaniania hektarów terenu w krótkim czasie, zagrażał nie tylko naturalnej florze i faunie, ale także lokalnej społeczności.

Działania strażaków polegały na bezpośrednim ugaszeniu pożaru, a także przelaniu pogorzeliska w celu zapewnienia, że nie dojdzie do ponownego wybuchu ognia. Ta druga część była równie istotna, biorąc pod uwagę, że suchy las jest podatny na ponowne zapalenie, zwłaszcza w ciepłych, wietrznych dniach.

W akcji, która zakończyła się sukcesem, brała udział nie tylko jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Zarąb Kościelnych, ale także Państwowa Straż Pożarna z Ostrowi Mazowieckiej. Ich koordynowane działania, mimo trudnych warunków, pozwoliły na skuteczne opanowanie sytuacji. Policja również odegrała ważną rolę, zarówno w utrzymaniu bezpieczeństwa na drogach prowadzących do miejsca zdarzenia, jak i w ewentualnym prowadzeniu dochodzenia w sprawie przyczyn pożaru.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.