Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Nocne wyzwanie dla OSP w Broku - Uwięziona osoba uwolniona z mieszkania

Ochotnicza Straż Pożarna w Broku przeprowadziła operację uwolnienia osoby uwięzionej w mieszkaniu. Akcja szczęśliwie zakończyła się sukcesem - uwięziona osoba nie wymagała pomocy medycznej.

2023/06/akcja-uwolnienia-osoby-z-mieszkania-fot-ochotnicza-straz-pozarna-w-broku-jpg_647ee11fec437 Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Broku

W nocy z niedzieli 4 czerwca na poniedziałek 5 czerwca o godzinie 2.22 Ochotnicza Straż Pożarna w Broku otrzymała zgłoszenie dotyczące osoby uwięzionej w pomieszczeniu. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Jana Pawła II w Broku. Niezwłocznie skierowano na miejsce zdarzenia odpowiednie służby ratownicze. Akcja strażaków polegała na otwarciu drzwi, które stanowiły jedyną przeszkodę w dostępie do osoby znajdującej się wewnątrz mieszkania. Pomimo późnej pory i nietypowej natury zadania, strażacy z OSP w Broku podjęli działania z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

W celu uwolnienia uwięzionej osoby, strażacy musieli zastosować specjalistyczne narzędzia, które pozwoliły na otwarcie drzwi bez posiadania klucza. Niestety, te działania doprowadziły do zniszczenia zamka. Pomimo to, głównym priorytetem było bezpieczeństwo i komfort osoby znajdującej się w środku. Na miejscu zdarzenia obecne były również inne służby: Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja. Współpraca między różnymi służbami była niezbędna dla prawidłowego przeprowadzenia akcji. Mimo dramatycznego kontekstu zdarzenia, sytuacja skończyła się pomyślnie. Osoba uwięziona w pomieszczeniu nie wymagała pomocy medycznej, co jest niezmiernie ważne w takich sytuacjach.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.