Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Nocna walka z pożarem lasu. Skuteczna akcja strażaków w Żebrach-Laskowcu

W nocy jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Bogutach-Pianek została wezwana do pożaru lasu w miejscowości Żebry-Laskowiec. Akcja gaśnicza polegała na szybkim natarciu z użyciem prądów wody na płonący teren, a następnie dokładnym przelaniu pogorzeliska.

2023/06/pozar-lasu-w-zebrach-laskowcu-fot-ochotnicza-straz-pozarna-w-bogutach-piankach-jpg_648084a3e90b0 Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Bogutach-Piankach

W środę 7 czerwca o godz. 00.12 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach została zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Żebry-Laskowiec. Interwencja okazała się wyjątkowo trudna z powodu późnej pory zdarzenia i dużej intensywności pożaru. Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na podaniu prądów wody w szybkim natarciu na palącą się powierzchnię. Taki sposób reagowania był niezbędny, aby jak najszybciej zneutralizować zagrożenie i ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia. Po początkowym opanowaniu sytuacji, następnie przystąpiono do dokładnego przelania pogorzeliska, aby upewnić się, że żadne ukryte żarzące się elementy nie spowodują ponownego rozpalenia ognia.

Niestety, pomimo błyskawicznej reakcji i zdecydowanych działań strażaków, pożar zdołał zniszczyć około 80 metrów kwadratowych powierzchni lasu. W działaniach gaśniczych brały udział dwa zastępy OSP z Bogutach-Pianek i zastęp OSP z Nura. Na miejscu pojawiła się także policja, która pomagała w koordynacji działań oraz dbała o bezpieczeństwo na terenie zdarzenia.

Pożary lasów są niezmiernie groźne i mają długotrwałe skutki dla ekosystemów, które mogą potrzebować lat, a nawet dziesięcioleci, aby w pełni się regenerować. To wydarzenie jest przypomnieniem dla nas wszystkich o konieczności dbania o nasze środowisko naturalne i o tym, jak ważna jest odpowiedzialność każdego z nas za jego ochronę.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.