Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Nocna walka z pożarem lasu. Skuteczna akcja strażaków w Żebrach-Laskowcu

W nocy jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Bogutach-Pianek została wezwana do pożaru lasu w miejscowości Żebry-Laskowiec. Akcja gaśnicza polegała na szybkim natarciu z użyciem prądów wody na płonący teren, a następnie dokładnym przelaniu pogorzeliska.

2023/06/pozar-lasu-w-zebrach-laskowcu-fot-ochotnicza-straz-pozarna-w-bogutach-piankach-jpg_648084a3e90b0 Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Bogutach-Piankach

W środę 7 czerwca o godz. 00.12 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach została zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Żebry-Laskowiec. Interwencja okazała się wyjątkowo trudna z powodu późnej pory zdarzenia i dużej intensywności pożaru. Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na podaniu prądów wody w szybkim natarciu na palącą się powierzchnię. Taki sposób reagowania był niezbędny, aby jak najszybciej zneutralizować zagrożenie i ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia. Po początkowym opanowaniu sytuacji, następnie przystąpiono do dokładnego przelania pogorzeliska, aby upewnić się, że żadne ukryte żarzące się elementy nie spowodują ponownego rozpalenia ognia.

Niestety, pomimo błyskawicznej reakcji i zdecydowanych działań strażaków, pożar zdołał zniszczyć około 80 metrów kwadratowych powierzchni lasu. W działaniach gaśniczych brały udział dwa zastępy OSP z Bogutach-Pianek i zastęp OSP z Nura. Na miejscu pojawiła się także policja, która pomagała w koordynacji działań oraz dbała o bezpieczeństwo na terenie zdarzenia.

Pożary lasów są niezmiernie groźne i mają długotrwałe skutki dla ekosystemów, które mogą potrzebować lat, a nawet dziesięcioleci, aby w pełni się regenerować. To wydarzenie jest przypomnieniem dla nas wszystkich o konieczności dbania o nasze środowisko naturalne i o tym, jak ważna jest odpowiedzialność każdego z nas za jego ochronę.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.