Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


W szkole w Nagoszewie powstanie "Ekopracownia"

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863 Roku w Nagoszewie wzięła udział w konkursie pod nazwą "Ekopracownia", organizowany w ramach Regionalnego Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej. 

2023/06/logoekopracownie1024x432-jpeg_64958727566a1 Fot. Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej

Placówka znalazła się wśród laureatów, dlatego zostanie sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zakup wyposażenia pracowni tj. m.in. mebli do ekopracowni, sprzętu audiowizualnego i komputerowego, pomocy dydaktycznych oraz realizacji programu edukacyjnego. Kwota dofinansowania wynosi 50 tys. zł, przy całkowitej wartości zadania 55 555,55 zł.

Zadanie to ma na celu kształtowanie w młodym pokoleniu postaw ekologicznych. 

- Na terenie województwa mazowieckiego powstanie 42 pracownie przyrodnicze oraz 25 pracowni poświęconych odnawialnym źródłom energii. W ramach konkursu szkoły, które ubiegały się o dofinansowanie do wniosku dołączały krótki filmik prezentujący działania podejmowane w społeczności lokalnej na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie ze szkoły w Nagoszewie wspólnie z nauczycielami przygotowali filmik prezentujący bajkę ekologiczną - czytamy na stronie Gminy Ostrów Mazowiecka.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.