Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Koncerty


Nadbużański Festiwal Kultury Kurpiowskiej

Gmina Brok oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zapraszają na "Nadbużański Festiwal Kultury Kurpiowskiej", na którym zaprezentują się zespołów ludowych śpiewaczych i tanecznych z terenu Puszczy Białej i Zielonej.

2023/06/nadbuz-an-ski-festiwal-kultury-kurpiowskiej-nikidw-1200-675-twitter-jpeg_649ab5d34519c Fot. Materiały organizatora

Organizatorzy gwarantują świetną zabawę! Celem wydarzenia jest integracja środowisk, którym bliska jest tradycja i kultura tego regionu, jak również promowanie twórczości artystycznej zespołów folklorystycznych z Kurpi Białych i Zielonych oraz dorobku artystycznego twórców ludowych prezentujących rękodzieło i regionalne potrawy.

- Nadbużański Festiwal Kultury Kurpiowskiej organizowany przez Gminę Brok jest jedynym wydarzeniem w regionie mazowieckim, który propaguje zarówno kulturę Kurpi Białych i Zielonych. Podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji Festiwalu blisko 300 artystów zachwyciło licznie przybyłych mieszkańców gminy Brok oraz gości z całego regionu swoim śpiewem, żywiołowością, kolorowymi strojami ludowymi i nastrojem pięknej folklorystycznej muzyki. Występom na scenie towarzyszyły licznie rozstawione stoiska wystawców, którzy zaprezentowali swoje wyroby regionalne z rękodziełem ludowym, tradycyjnym jedzeniem i napitkiem - czytamy w zaproszeniu. 

Tegoroczna edycja festiwalu z pewnością będzie okazją do świetnej zabawy i integracji. Stwarza on również możliwość odpoczynku oraz bliższego poznania kultury kurpiowskiej. 

"Nadbużański Festiwal Kultury Kurpiowskiej" odbędzie się w niedzielę 2 lipca w godz. 14.00 - 20.00 na Plaży Miejskiej w Broku. 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.