Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Wernisaż wystawy "Witkacy. Furia fotografii"

23 września o godzinie 13:00 w Galerii Sztuki „Jatki” w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się wernisaż wystawy  „Witkacy. Furia fotografii”. Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie Stanisława Ignacego Witkiewicza, jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku. Zdjęcia pochodzą z kolekcji Stefana Okołowicza, wybitnego fotografa i kolekcjonera. 

2023/09/377497717-686639700154331-6560196291152905465-n-jpg_65082c4e5b012

Witkacy był nie tylko wybitnym pisarzem, dramaturgiem i malarzem, ale także utalentowanym fotografem. Jego zdjęcia charakteryzują się oryginalną kompozycją, ostrym światłem i wyrazistymi postaciami. Witkacy był mistrzem portretu, ale także uwieczniał na zdjęciach otaczającą go rzeczywistość, w tym pejzaże, architekturę i życie codzienne. Wystawa "Witkacy. Furia Fotografii" to wyjątkowa okazja do poznania twórczości jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie jest IX Rajd Rowerowy „W jak Witkacy”, poniżej program i szczegóły organizacyjne:

08.00 - Powitanie uczestników w Letnim Ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. 11 listopada 8. Wyjazd na trasę rajdu: Ostrów Mazowiecka - Zaręby Kościelne - Małkinia - Orło - Brok - Ostrów Mazowiecka, około 70 km.

9.30 - Spotkanie "Herbata z Witkacym" w Bibliotece Publicznej Gminy Zaręby Kościelne przy ul. Kowalskiej 16A. W programie: konkurs, szpryngle i niespodzianki.

13.00 - Wernisaż wystawy fotografii z kolekcji Stefana Okołowicza: "Witkacy. Furia Fotografii" w Galerii Sztuki "Jatki" w Ostrowi Mazowieckiej przy ulicy Pocztowej 12 na finał Rajdu Rowerowego "W jak Witkacy". Gość specjalny - Marek Średniawa, Instytut Witkacego.

Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest wypełnienie i podpisanie deklaracji dostępnej w dniu wydarzenia. Rajd jest skierowany wyłącznie do osób pełnoletnich i dedykowany osobom jeżdżącym aktywnie na rowerze. Liczba uczestników jest ograniczona: 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Organizatorem IX Rajdu Rowerowego „W jak Witkacy” jest nieformalna grupa artystyczna „Tusiemaluje” – Anna i Tomasz Pieńkos. Z organizatorem współpracuje: Instytut Witkacego, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej, Biblioteka Publiczna Gminy Zaręby Kościelne, Biblioteka Publiczna w Broku oraz Galeria Sztuki "Jatki" w Ostrowi Mazowieckiej.

Więcej informacji na temat wystawy i rajdu rowerowego można znaleźć na stronie internetowej Galerii Sztuki Jatki oraz stronie Rajdu Rowerowego „W jak Witkacy”.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.