Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


II Debata Młodzieżowa w Kinie Ostrovia (zdjęcia)

W poniedziałek 9 października w Kinie Ostrovia odbyła się II Debata Młodzieżowa w Ostrowi Mazowieckiej.

2023/10/img-3747-jpg_65268d4a3ad22

Jak poznać potrzeby młodzieży w naszym mieście? Miejski Dom Kultury stwierdził, że trzeba je usłyszeć wprost wypowiedziane przez nich samych. Zaproszono wszystkich mieszkańców miasta, którzy chcieli porozmawiać o wspólnych wyzwaniach i potrzebach.

Głównym tematem debaty było to, jakich obiektów brakuje w naszym mieście, a mieszkańcy chętnie by z nich korzystali. 

Dodatkowo podjęto następujące tematy:

- Doświadczenie młodzieży z miastem,

- Co jest, a czego brakuje w mieście,

- Co było w mieście kiedyś, a teraz tego nie ma bądź się zmieniło, 

- Czy takie miejsca powinny mieć choć jeden dzień bezpłatny by sprawdzić czy przypada to do gustu.

Podczas dyskusji na temat miasta Ostrów Mazowiecka, większość mieszkańców wyraziła pozytywne opinie, z kilkoma drobnymi zastrzeżeniami. Niektórzy jednak mieli bardziej krytyczne lub mieszane odczucia.

Jednym z najczęściej zgłaszanych problemów jest niewystarczająca ilość miejsc do integracji i rozrywki, zwłaszcza w zimę. Mieszkańcy narzekają na brak klubów, kawiarni i innych miejsc, w których mogliby spędzać czas ze znajomymi.

Z drugiej strony, mieszkańcy chwalą fakt, że wszystko w mieście jest blisko siebie. Dzięki temu łatwo dotrzeć do pracy, szkoły czy sklepów.

Podczas dyskusji na temat miasta Ostrów Mazowiecka, mieszkańcy wyrazili zainteresowanie możliwością bezpłatnego korzystania z atrakcji miasta. Większość osób na sali podniosła rękę, potwierdzając, że skorzystałoby z takiej możliwości.

Organizatorzy wydarzeń w mieście mają jednak obawy, że bezpłatne wejścia niekoniecznie przełożą się na zwiększoną frekwencję. W przeszłości organizowano już różne wydarzenia za darmo, ale często kończyły się one małą frekwencją.

II Debata Młodzieżowa, która odbyła się w Ostrowi Mazowieckiej 9 października 2023 roku, była okazją do rozmowy o mieście i jego przyszłości. Młodzi ludzie z miasta i jego okolic mieli okazję podzielić się swoimi opiniami i pomysłami na rozwój miasta.

Młodzież wykazała się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Ich wypowiedzi były pełne pomysłów i inspiracji. Widać było, że mają oni co o mieście powiedzieć i że chcą, aby było ono lepsze.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: II Debata Młodzieżowa w Kinie Ostrovia (zdjęcia)

1/30
2/30
3/30
4/30
5/30
6/30
7/30
8/30
9/30
10/30
11/30
12/30

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.