Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Młodzi, odważni tancerze z naszego miasta wystąpili na deskach sceny Kina Ostrovia (zdjęcia)

Przez kilka dni, ostrowska młodzież przygotowywała się do pokazu pt. "Więcej niż tańczące parabole" pod okiem Pani Pauli Gogol. Zaprezentowali swoje umiejętności w poniedziałkowy wieczór.

2023/11/img-6619-jpg_654386011cc38

Pokaz miał dość niespotykany początek. Trzy tancerki, Malwina Śledziewska, Natalia Zgoda i Patrycja Zawistowska wystąpiły przed publicznością zebraną na dole, przy wejściu i kasie biletowej w ramach wstępu do spektaklu. Następnie prolog kontynuowano na górze, przed wejściami do sali kinowej, po czym zarówno występujący jak i widzowie weszli na salę oświetloną niebieskim blaskiem reflektorów.

W pierwszym akcie, dziewczyny zatańczyły z gracją łabędzi, komplementując nawzajem swoje ruchy i kroki. Potem ponownie nietypowy zabieg - ekran kinowy zjechał w dół, żeby zaprezentować film z machającymi do publiczności ludźmi. Służyło to jako wstęp do następnego tanecznego aktu, podczas którego oświetlenie zmieniono na cieplejsze kolory pomarańczy. Po występie troje tancerek nagrodzono je gromkimi brawami i dano im upominki. Nie był to jednak jeszcze koniec.


W trzecim akcie tej tanecznej opowieści wystąpiły tancerki solowe, prezentując dwa różne style pląsów, oba jednak z taką samą dozą talentu, gracji i umiejętności. Kolory światła zmieniły się raz w nietypowe w naturze, lecz mimo to przyjemne oku barwy fioletu, a potem w intensywną, pełną emocji czerwień.

Zwieńczeniem przedstawienia były, jak pewnie można się spodziewać, głębokie ukłony tancerek i gromkie brawa publiczności. Panie organizatorki przemówiły do zachwyconej publiczności, wśród której znaleźli się też tacy którzy wypowiedzieli się na głos pozytywnie o wydarzeniu, po czym ponownie podziękowano dziewczynom za występ.

Za organizację wydarzenia odpowiadała organizacja Przestrzenie Sztuki Białystok. Brawa należą się jednak dziewczynom tancerkom oraz Pani Pauli Gogol, aktorki teatralnej i autorki tego tanecznego spektaklu, za ogrom pracy i zachwycający efekt końcowy projektu!

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Młodzi, odważni tancerze z naszego miasta wystąpili na deskach sceny Kina Ostrovia (zdjęcia)

1/28
2/28
3/28
4/28
5/28
6/28
7/28
8/28
9/28
10/28
11/28
12/28

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.