Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Pierwsze urodziny wystawy stałej Muzeum – Dom Rodziny Pileckich

Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających. W ciągu minionego roku wystawę stałą odwiedziło prawie 10 tysięcy osób.

2023/11/unnamed-jpg_6544a3e2c9072 Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej

Muzeum jest poświęcone życiu i działalności rotmistrza Witolda Pileckiego, bohatera polskiego podziemia antykomunistycznego. Wystawa stała prezentuje losy Pileckiego i jego rodziny od czasów dzieciństwa do tragicznej śmierci w komunistycznych więzieniach.

W pierwszym roku działalności Muzeum otrzymało kilka prestiżowych nagród, m.in. Sybilla, Wydarzenie Historyczne Roku, Przeszłość/Przyszłość oraz złoty i srebrny BohaterON. Dwie z nich, Sybilla i złoty BohaterON, zostały przyznane dzięki zaangażowaniu zwiedzających w głosowania.

- Najważniejsi jesteście Wy, nasi zwiedzający - podkreślają pracownicy Muzeum.

Zwiedzający wypełnili kronikę Muzeum miłymi wspomnieniami z wizyt. Wielokrotnie podkreślali ważność tego muzeum, ale też jego wyjątkowość - ze względu na temat, sposób przekazu, ale też na klimat miejsca.

W ciągu minionego roku Muzeum zrealizowało kilka projektów edukacyjnych i kulturalnych, m.in. wystawę czasową "Rotmistrz Witold Pilecki - Życie i śmierć", warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz koncerty.

 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.