Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Zaręby Kościelne


Opieka wytchnieniowa – edycja 2024: Nowy Program Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarębach Kościelnych

W obliczu narastających potrzeb opiekuńczych i zwiększającego się obciążenia rodzin opiekunów osób niepełnosprawnych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarębach Kościelnych odpowiedział na wyzwanie, wdrażając Program "Opieka wytchnieniowa - edycja 2024". Inicjatywa ta jest finansowana ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i realizowana pod patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

2023/11/zblizenie-niepelnosprawnego-biznesmena-w-rekawiczkach-ochronnych-podczas-pchania-sie-na-wozku-inwalidzkim-637285-6411-jpg_6549f8cfac5fc

Program ten jest skierowany do rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych, oferując im bezpłatne wsparcie w postaci opieki wytchnieniowej. Usługa ta ma na celu zapewnienie odciążenia w codziennych obowiązkach oraz umożliwienie odpoczynku i regeneracji sił opiekunom, którzy na co dzień zmagają się z licznymi wyzwaniami.

"Opieka wytchnieniowa - edycja 2024" koncentruje się na wspieraniu osób opiekujących się dwoma głównymi grupami beneficjentów: dziećmi niepełnosprawnymi, wymagającymi stałej lub długotrwałej opieki, oraz osobami z orzeczeniami o znacznym stopniu niepełnosprawności. Program umożliwia uzyskanie doraźnej pomocy w formie usług opieki wytchnieniowej, co jest nieocenione w przypadkach nagłych, kiedy opiekunowie potrzebują czasu dla siebie lub muszą zająć się innymi ważnymi sprawami.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny, a jego realizacja zaplanowana jest na okres od stycznia do grudnia 2024 roku. Zainteresowane osoby lub ich opiekunowie mogą zgłaszać chęć udziału w programie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarębach Kościelnych.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 listopada 2023 roku o godzinie 12:00. Do dyspozycji zainteresowanych są numery telefonów do pracowników ośrodka oraz adres e-mailowy, przez które można uzyskać dalsze informacje oraz złożyć zgłoszenie.

Ośrodek szczególnie zachęca do zapoznania się ze szczegółami programu, które są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. To ważny krok w kierunku budowania wspierającej społeczności i środowiska, gdzie opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą liczyć na realne wsparcie.

Działania takie jak "Opieka wytchnieniowa - edycja 2024" są kluczowe w kreowaniu systemu opieki, który jest bardziej elastyczny i odpowiedzialny wobec potrzeb rodzin oraz opiekunów, pozwalając na chwilę oddechu w pełnym wyzwań życiu.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.