Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Zaręby Kościelne


Niezwykłe obchody Święta Niepodległości na Litwie (zdjęcia)

10 i 11 listopada 2023 roku delegacja z gminy Zaręby Kościelne uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości na Litwie. Uroczystości odbyły się w Kiejdanach i Wilnie.

2023/11/n-s-n-z-k-9-webp_65549c9413a08 Fot. Urząd Gminy w Zarębach Kościelnych

W Kiejdanach delegacja z Polski wzięła udział w obchodach 25-lecia Polskiego Zespołu Pieśni Ziemi Kiedańskiej "ISSA". W koncercie wystąpiły również inne zespoły z Polski, Łotwy i Litwy. W trakcie uroczystości została zaprezentowana książka "Issa" autorstwa Ireny Duchowskiej, która opowiada o historii zespołu.

Delegacja z Polski podpisała również umowę o współpracy i partnerstwie pomiędzy Gminą Zaręby Kościelne, a Starostwem Skemiai (Litwa).

W drugim dniu pobytu na Litwie delegacja z Polski wzięła udział w uroczystościach przy Mauzoleum Matki i Serca Józefa Piłsudskiego na cmentarzu na Rossie w Wilnie. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Polski i Litwy. Wspaniałe przemówienie wygłosił Ambasador Polski na Litwie Konstanty Radziwiłł.

Delegacja z Zarąb Kościelnych złożyła kwiaty i wieńce przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W uroczystościach wzięły udział liczne organizacje i przedstawiciele władz z Polski i z Litwy.

Obchody Święta Niepodległości na Litwie były dla uczestników z Polski niezwykle wzruszające. Uczestniczyli oni w uroczystościach, które były wyrazem miłości do Polski i jej tradycji.

Obecność delegacji z Polski była dla Polaków mieszkających na Litwie ogromnym wsparciem i radością. Potwierdziło to, że Polska nie zapomina o swoich rodakach mieszkających poza granicami kraju.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Niezwykłe obchody Święta Niepodległości na Litwie (zdjęcia)

1/12
2/12
3/12
4/12
5/12
6/12
7/12
8/12
9/12
10/12
11/12
12/12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.