Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Ostrowskie Jatki znalazły się "Ponad Światem" przedwczorajszym wieczorem (zdjęcia)

Wystawa prac pt. "Ponad Światem" Adama Burczyca zagościła w ostrowskich Jatkach przedwczoraj o godz. 18:00.

2023/11/img-8027-jpg_65572a9bd4b6a

Wernisaż odbył się w grupie chętnych zobaczenia premiery uczestników, wśród których znalazł się również Pan Burmistrz Jerzy Bauer. Wydarzenie rozpoczęło się od melodyjnego, rozbrzmiewającego na całej sali śpiewu Igi Kołodziejczyk. Następnie przywitano gości i rozpoczęto wernisaż. Mimo, że Pan Burczyc nie mógł przybyć na premierę swojej wystawy, zjawił się na jego miejscu jego Pan Menedżer.

Opowiedział on o twórczości artysty oraz przybliżył jego sylwetkę jako człowieka zarówno zwykłego jak i sztuki. Na prośbę publiczności opowiedział także o swojej części pracy w tej branży, jak to bardziej artystyczny, skłonny do pozaziemskich myśli umysł twórcy dobrze zgrywa się z bardziej przyziemnymi, technicznymi częściami reprezentowanymi przez menedżera. Obejrzano także kilka krótkich filmów timelapse (z ang. upływ czasu), czyli przyspieszonych nagrań artysty przy pracy nad danym dziełem. Na koniec wszystkich gości zaproszono na dół, gdzie mogli przyjrzeć się sami wyjątkowej twórczości Pana Burczyca.


Adam Burczyc urodził się w 1982 roku w Raciborzu, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w pracowni dr Kazimierza Frączki, gdzie pobierał lekcje jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Ukończył Wyższą Szkołę Zawodową z dyplomem pod kierunkiem prof. Aleksandra Ostrowskiego w 2007 roku. Inspiracje czerpie z natury i muzyki, ale często sięga do wyobraźni, co ukazuje w swoich pracach. Maluje techniką olejną od abstrakcji po surrealizm. Artysta jest znany na rynku międzynarodowym, jego obrazy znajdują się w kolekcjach na całym świecie.

 

Wystawę można będzie obejrzeć w Jatkach do 14 stycznia 2024 roku, w godzinach otwarcia. Serdecznie Was do tego zachęcamy, albowiem zdjęcia mogą pokazać tylko kawałek pełnego obrazu, który możecie zobaczyć i poczuć też na żywo.

Wasze opinie

Abc   19:25, 17.11.2023

Co za tytuł artykułu - chyba poniosło autora

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Ostrowskie Jatki znalazły się "Ponad Światem" przedwczorajszym wieczorem (zdjęcia)

1/38
2/38
3/38
4/38
5/38
6/38
7/38
8/38
9/38
10/38
11/38
12/38

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.